З прилавків супермаркетів можуть зникнути олія, гречка та яйця: причина

З прилавків супермаркетів можуть зникнути олія, гречка та яйця: причина
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні з прилавків супермаркетів можуть зникнути олія, гречка та яйця.

Так, запровадження держрегулювання цін на окремі види продуктів харчування прокоментував генеральний директор мережі українських супермаркетів.

За його словами, нормативно-правовий акт (постанова Кабінету міністрів про встановлення граничної націнки у розмірі 10% на розширений перелік соціально значущих продуктів харчування) не має серйозного обґрунтування і не стане ефективним, оскільки він не вирішує проблеми виробників, а самих рітейлерів просто ставить перед фактом. На його думку , владі потрібно розробляти та впровадити механізми стабілізації ціноутворення з чітким розумінням причин їхнього зростання для кінцевого споживача.

Яйця повільно, але впевнено стають делікатесом , адже їхня ціна вже досягла в середньому 45 гривень (десяток). За останній рік ціни зросли на 11,5%.

В Україні розширили список продуктів , ціни на які регулює держава. До нього, крім хліба, внесли також цукор, гречку, олію, макарони.

Українці у святкові новорічні та різдвяні періоди викидають продукти на суму від 470 млн до 1 млрд гривень. Причина – необдумане споживання – ми купуємо і готуємо більше, ніж можемо з’їсти.

Джерело: Народна Правда