Кому не можна купатися на Водохреща: протипоказання

Кому не можна купатися на Водохреща: протипоказання
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Щороку, 19 січня, відзначається православне свято Водохреща. Цього дня тисячі людей пірнають у ополонку, адже за повір’ям вода стає святою, а церковнослужителі здійснюють спеціальний обряд освячення води у водоймах.

Купання в крижаній воді корисне в плані загартовування: особливо для профілактики захворювань серцево-судинної системи в цілому, зміцнення судин, м’язів міокарда (серцевого м’яза) та профілактики інсультів, інфарктів. Проте до такого екстремального гартування багато купальників не готові, каже сімейний лікар, спеціаліст УЗД-діагностики Ганна Красюк, пише “Сегодня”.

За її словами, рік у рік відразу після хрещенських купань до клінік масово потрапляють люди з переохолодженням, зростає кількість інфарктів та інсультів.

Чому небезпечно пірнати в ополонку

Людина не загартована, що має хронічні захворювання, не дотримується здорового способу життя, пірнувши в ополонку “за компанію”, насамперед ризикує отримати переохолодження. Яке потім може перейти до ГРВІ.

У людей з хронічними проблемами купання в ополонці “аукається” пієлонефритом (запальним процесом у нирках), у чоловіків – простатитом (запаленням передміхурової залози), у жінок – циститом, запальними процесами в матці та придатках. Не кажучи вже про ризики “заробити” гайморит чи отит.

Крім цього, різке переохолодження може включити аутоімунні процеси, після купання в ополонці може загостритися артрит, артроз. Різке занурення в крижану воду може спричинити судоми, втрату свідомості, розвиток інсульту, утворення тромбів, аж до зупинки серця.

Тому при вже наявних хворобах органів дихання, серцево-судинної та сечостатевої системи, ендокринних порушеннях незагартованій людині не варто лізти в ополонку. У групі ризику також діти, вагітні та літні – їм екстрене моржування протипоказане.

Ще раз нагадаємо, людям із хронічними захворюваннями та дітям не можна занурюватися у крижану воду. Це дуже великий стрес для організму і може закінчитися не дуже добре для людини, яка має проблеми зі здоров’ям. Ось список захворювань, при яких не можна купатися в ополонці на Водохреще.

Джерело: Народна Правда
Теги: