Німеччина не надаватиме Україні зброю: Шольц зробив заяву

Німеччина не надаватиме Україні зброю: Шольц зробив заяву
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Канцлер Федеративної Республіки Німеччина Олаф Шольц підтвердив, що уряд Німеччини не планує постачати зброю Україні, але намагатиметься дипломатичним шляхом запобігти можливості вторгнення Росії в Україну.

Про це Шольц сказав у Берліні на спільній прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, пише УНІАН.

“Протягом багатьох років німецький уряд дотримується конкретної стратегії, і ця стратегія стосується того, щоб не експортувати летальне озброєння. Ми не змінювали цієї стратегії, коли ми прийшли до влади та почали виконувати повноваження”, – заявив Шольц.

Зокрема, канцлер ФРН заявив, що його країна дотримувалася цієї політики, зокрема під час зустрічей у рамках Ради НАТО-Росія та Постійної ради ОБСЄ, під час двосторонніх переговорів США та РФ, а також у рамках переговорів у “нормандському форматі”.

“Зараз ми маємо подумати, як забезпечити, щоб нинішнє загострення припинилося, і як ми можемо здійснити це, щоб територіальна цілісність України жодним чином не опинилася під загрозою, і що не буде військової агресії проти України і не буде жодних інших можливостей та коштів, коли хтось намагатиметься досягти політичних змін за допомогою застосування сили”, – сказав Шольц.

Канцлер зазначив, що саме над цим Німеччина зараз працює у рамках переговорів.

Великобританія почала постачати Україні легке протитанкове озброєння. Рішення прийнято на тлі «загрозливої поведінки Росії».

Як повідомлялося раніше, британським транспортним літакам, які перевозили озброєння для України, довелося облітати Німеччину. Німеччина не дозволила політ у своєму повітряному просторі, оскільки Берлін офіційно проти надання Україні зброї. Також повідомлялося, що 17 січня до аеропорту Бориспіль прибули два літаки C-17A Globemaster III британських ВПС, які доставили легкі протитанкові оборонні системи. Крім того, невелика кількість британського персоналу проведе початкове навчання протягом короткого періоду в рамках операції ORBITAL.

Джерело: Народна Правда