Переатестацію українських моряків повністю змінять, всі іспити будуть лише англійською

Переатестацію українських моряків повністю змінять, всі іспити будуть лише англійською
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українські моряки проходитимуть переатестацію за новою схемою, яка покликана викорінити корупцію у цій сфері.

Подробиці у Facebook повідомляє міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, найближчим часом планується оцифрувати усі державні послуги для моряків. Наразі вже запустили експериментальний проект тестування моряків на базі міжнародної системи Crew Evaluation System 6.0. Перше тестування пройшло у листопаді 2021 року, іспит успішно склали 77 зі 126 моряків.

Кубраков каже, що у майбутньому планується поступово повністю перевести тестування моряків на цю систему. Важливо те, що всі мають бути готовими до того, щоб складати іспити англійською мовою.

Крім того, в Україні ухвалили законопроект, який скасовує обов’язкову переатестацію для тих моряків, які мають безперервний стаж роботи на судах.

Оперативники Одеського прикордонного загону спільно з іншими силовиками заблокували діяльність міжнародного каналу торгівлі людьми. Схема полягала в тому, що зловмисник вербував українських моряків, які мали проблеми з дозвільними документами і перебували у скрутному становищі. Фігурант злочинної схеми обіцяв вирішити «питання» щодо влаштування їх на високооплачувану роботу на судах далекого плавання за кордоном. Зрештою, місцем роботи цих моряків ставали яхти, які займалися «туристичними турами» для нелегальних мігрантів із Західної Азії до Греції та Італії.

Джерело: Народна Правда