Симптоми “Омікрона”: МОЗ опублікувало список

Симптоми “Омікрона”: МОЗ опублікувало список
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Світові тенденції свідчать про стрімке поширення нового штаму COVID-19 – “Омікрон”. У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я України виділило симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих на цей штам.

Відомство зазначає , що у 73% випадків зустрічається нежить, у 67,5% – головний біль, у 63,5% – втома. Також у 60% випадків спостерігається чхання та біль у горлі.

Експерти наголошують, що не виявлено суттєвих відмінностей за симптомами від штаму “Дельта”, який нині домінує в Україні. У разі зараження цим штамом, разом із зазначеними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хрипкий голос (35,7%), озноб або тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%).

“Незважаючи на те, що симптоми “Омікрону” здаються схожими на застуду, новий штам також може викликати тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення “Омікрону” в небезпеці знаходяться ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19″, – йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

При появі будь-яких симптомів ГРВІ насамперед зверніться до свого сімейного лікаря. Той, у свою чергу, має надати направлення на COVID-тест. До результатів тестування та під час видимих симптомів слід не відвідувати місця загального скупчення людей та дотримуватися режиму самоізоляції.

Нагадаємо, що новий штам має менший інкубаційний період, ніж штам “Дельта”. У середньому, за даними наукових досліджень, він становить три дні.

В Україні вже чотири області перебувають у помаранчевій зоні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

У ЄС скоротили термін дії COVID-сертифікатів Україна готує аналогічне рішення.

Пластикові прозорі маски, які носять працівники сфери обслуговування (кафе, ресторани, готелі), не є засобом індивідуального захисту — вони не убезпечують від COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я України дозволило бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих громадян віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Джерело: Народна Правда