“Ваші витрати взагалі нікого не цікавлять”: у Раді спростували головний міф про касові апарати

”Ваші витрати взагалі нікого не цікавлять”: у Раді спростували головний міф про касові апарати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Підприємцям знову пояснили, кому і як треба вести облік товарних запасів, кому треба підтверджувати їхнє походження первинними документами.

Відповідне відео у Telegram опублікував голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев.

“Вкотре наголошую, що підприємці на єдиному податку не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами”, – наголосив він.

Використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО) є достатнім для будь-якої звітності фізичними особами — підприємцями в Україні. Податкова не вимагатиме ні первинних документів, ні будь-яких інших документів, що підтверджують витрати.

«Обліку з РРО є достатньо для ведення будь-якої звітності для фізичних осіб – підприємців. Це є достатнім доказом того, що ви отримали дохід. Щодо ваших витрат вони взагалі нікого не цікавлять. Жодні первинні документи не потрібні. Не слухайте шахраїв», – звернувся нардеп до підприємців.

Він нагадав, що ні в законі про РРО, ні в Податковому кодексі немає статті, яка передбачала б ведення первинних документів малим бізнесом. Винятками є платники податку на додану вартість (ПДВ), а також три групи ризику:

  • торговці електронікою;
  • продавці лікарських засобів;
  • торговці ювелірні вироби.

Таксистів в Україні хочуть зобов’язати встановлювати касові апарати в автомобілі .

У Державній податковій службі розповіли, коли інтернет-магазини мають використовувати РРО.

З 1 січня 2022 року майже всіх ФОП законом змусили встановлювати касові апарати, що унеможливлює незаконні махінації з виручкою. Проте підприємці таки знаходять вихід – масово вимикають термінали для безготівкового розрахунку, змушуючи клієнта оплачувати покупку готівкою.

Джерело: Народна Правда