Великобританія передає Україні сучасне озброєння проти російських танків: нові деталі

Великобританія передає Україні сучасне озброєння проти російських танків: нові деталі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Великобританія почала постачати Україні легке протитанкове озброєння. Рішення прийнято на тлі “загрозливої поведінки Росії”.

Про це йдеться у матеріалі The Guardian.

Як пояснив Міністр оборони Бен Уоллес, збільшення військової підтримки відбувається на тлі подальшого нарощування російських сил біля кордонів України. При цьому в Лондоні наголошують, що зброя має використовуватись виключно з метою самооборони.

Уоллес також повідомив, що Україна отримає від Великої Британії легкі протитанкові оборонні системи озброєння.

Джерела в британському оборонному відомстві не уточнюють, про яке саме озброєння йдеться і про яку кількість. Швидше за все, передали ручну легку протитанкову зброю нового покоління, призначеного для боротьби з важкою танковою армією.

Як повідомлялося раніше, британським транспортним літакам, які перевозили озброєння для України, довелося облітати Німеччину. Німеччина не дозволила політ у своєму повітряному просторі, оскільки Берлін офіційно проти надання Україні зброї. Також повідомлялося, що 17 січня до аеропорту Бориспіль прибули два літаки C-17A Globemaster III британських ВПС, які доставили легкі протитанкові оборонні системи. Крім того, невелика кількість британського персоналу проведе початкове навчання протягом короткого періоду в рамках операції ORBITAL.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба обговорив із німецькою колегою Анналеною Бербок питання постачання зброї в Україну. За його словами, діалог із цього питання продовжиться.

Джерело: Народна Правда