Ворожіння на Водохреще: як дізнатися про власну долю

Ворожіння на Водохреще: як дізнатися про власну долю
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

19 січня в Україні відзначатимуть Хрещення Господнє (Водохреще). Однією з найпопулярніших традицій у цей день є ворожіння.

Про кілька популярних ворожінь розповідає Обозреватель.

Ворожіння на нареченого
У Хрещенський вечір дівчині треба вийти на вулицю і у першого зустрічного чоловіка запитати ім’я – так зватимуть її майбутнього чоловіка.

Ворожіння на заміжжя
У порожню ємність (коробку або миску) кладуть стрічку та шматок хліба. Потім дівчина із зав’язаними очима витягує перший предмет, що попався. Стрічка обіцяє швидке заміжжя, хліб – весіллю бути, але не цього року.

Ворожіння на бажання з кішкою
Слід загадати бажання та покликати домашню кішку. Якщо тварина переступить поріг лівою лапою – бажання справдиться, правою – не доля.

Ворожіння на бажання на горіхах
На стіл потрібно насипати жменю горіхів (можна насіння, горошин або квасолі). Потім слід загадати бажання та порахувати горіхи. Парна кількість – на виконання бажання, непарна – збути йому не судилося.

Ворожіння на багатство
Для цього ворожіння беруть три тарілки і під одну ховають монету. Завдання того, хто ворожить – вгадати, де саме вона схована. Якщо відгадав одразу – рік проведе у достатку.

19 січня в Україні відзначатимуть Хрещення Господнє. Українці цього дня люблять занурюватися в ополонку, при цьому багато хто навіть не знає, що це небезпечно для здоров’я. Організм потрібно заздалегідь готувати до зустрічі з крижаною водою, більше того, є низка захворювань, у яких робити це взагалі категорично заборонено .

Нагадаємо, у Православній Церкві України спростували головний міф про хрещення. Там нагадали, що купатися в ополонці не підготовленим людям заборонено, а ризикувати своїм здоров’ям і життям, означає «нехтувати даром Божим»: «Щодо «змивання» гріхів, то нагадаємо: занурення в ополонку не змиває гріхи, тому що гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі». Там також незадоволені, що люди оголюються, часто нецензурно лаються, п’ють алкоголь, навіщось занурюються по три рази.

Джерело: Народна Правда