Блінкен назвав єдиний спосіб вирішення кризи навколо України

Блінкен назвав єдиний спосіб вирішення кризи навколо України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Державний секретар США Ентоні Блінкен перед вильотом до Києва сказав, що єдиний відповідальний спосіб припинити російську агресію та вирішити кризу навколо України – це дипломатія.

Про це йдеться на сайті Держдепу.

“Уряд США домагався і продовжуватиме добиватися рішення за допомогою дипломатії”, – йдеться у повідомленні.

Держсекретар США заявив, що нинішня російська загроза стосується не лише України:

“Дії Москви загрожують створити на європейській землі новий прецедент, відповідно до якого обговорюються основні міжнародні принципи, життєво важливі для миру та безпеки:

межі та територіальна цілісність держави не можуть бути змінені силою;
невід’ємне право громадян в умовах демократії – приймати рішення у своїй країні та визначати майбутнє своєї країни;
всі члени міжнародного співтовариства пов’язані загальними правилами і мають відповідати, якщо вони виконуватимуть офіційно взяті він зобов’язання ” .
За словами Блінкена, ці засади виходять за межі України та Європи.

“Це фундаментальні правила, що лежать в основі міжнародного порядку, який ми разом прагнули побудувати, зберегти і, при необхідності, адаптувати. Кидаючи їм виклик, Росія прагне кинути виклик самій міжнародній системі та зруйнувати наш трансатлантичний альянс, підірвати нашу єдність, змусити демократії зазнати невдачі . Дипломатія – єдиний відповідальний спосіб вирішення цієї кризи”, – підсумував він.

Як повідомлялося раніше, Великобританія почала постачати Україні легке протитанкове озброєння. Рішення прийнято на тлі «загрозливої поведінки Росії».

Також повідомлялося, що британським транспортним літакам, які перевозили озброєння для України, довелося облітати Німеччину. Німеччина не дозволила політ у своєму повітряному просторі, оскільки Берлін офіційно проти надання Україні зброї. Також повідомлялося, що 17 січня до аеропорту Бориспіль прибули два літаки C-17A Globemaster III британських ВПС, які доставили легкі протитанкові оборонні системи. Крім того, невелика кількість британського персоналу проведе початкове навчання протягом короткого періоду в рамках операції ORBITAL.

США нададуть Україні шість вертольотів (п’ять Мі-17В5 та один Мі-8МТВ), які раніше належали ВПС Афганістану. Очікується, що перша партія гелікоптерів надійде в Україну цієї весни.

Джерело: Народна Правда