Фіскальні чеки без секунд визнали порушенням

Фіскальні чеки без секунд визнали порушенням
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Якщо у фіскальному чеку не відображаються дані про секунди (при тому, що всі інші реквізити є), такий чек не буде прийнятий як розрахунковий.

“Факти” нагадують, що така вимога з’явилася ще у серпні минулого року, коли набрав чинності наказ Міністерства фінансів від 18.06.2020 р. № 306, який змінив норми Положення про форму та зміст розрахункових документів.

Після цієї дати всі версії внутрішнього програмного забезпечення касових апаратів мали бути допрацьовані для забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми та змісту розрахункових документів. А саме: всі РРО, обов’язково повинні відображати у фіскальних касових чеках таку інформацію:

  • фіскальний номер касового чека або фіскальний номер електронного касового чека;
  • дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилини, секунда) проведення розрахункової операції.

У Державній податковій службі пояснили, що наразі всі касові апарати мають відповідати цим вимогам. Якщо ні, то вони повинні бути обов’язково оновлені виробником або постачальником, незважаючи на дату взяття РРО на облік контролюючим органом. Більше того: невідповідність програмного забезпечення РРО нормам вищезазначеного положення є порушенням законодавства про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів.

Також податківці пояснили, чи можливо проводити розрахунки одночасно через касовий апарат та платіжний термінал (POS-термінал), який з ним не з’єднаний у тому випадку, якщо розрахунковий документ не містить інформації про застосування електронного платіжного засобу, зате така інформація міститься у квитанції безпосередньо надрукованій POS-терміналом.

Вони відзначили, що тільки у випадку, якщо підприємство використовує РРО, що має зовнішній модем і такий РРО не з’єднаний з POS-терміналом, тоді рядки 11 — 18 фіскального чека не заповнюються, і допускається друк квитанції безпосередньо принтером POS-терміналу, що повиннна в обов’язковому порядку бути врученою споживачеві, разом із квитанцією з касового апарату.

Таксистів в Україні хочуть зобов’язати встановлювати касові апарати в автомобілі .

У Державній податковій службі розповіли, коли інтернет-магазини мають використовувати РРО.

Джерело: Народна Правда