Росія майже завершила стягування військ до кордонів України, – CNN

Росія майже завершила стягування військ до кордонів України, – CNN
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністерство оборони України вважає, що Російська Федерація майже завершила стягування військ до наших кордонів. Розвідка повідомляє, що російська сторона розмістила у прикордонних регіонах понад 127 тисяч військових.

Про це йдеться у матеріалі CNN.

“Повна чисельність сухопутного угруповання ЗС РФ на українському напрямку становить понад 106 тисяч осіб особового складу. Разом із морською та повітряною складовою загальна чисельність становить понад 127 тисяч військовослужбовців”, – йдеться в оцінці Міноборони.

У відомстві вважають, що дії Росії спрямовані на розкол Євросоюзу НАТО, а також обмеження можливостей США щодо забезпечення безпеки на європейському континенті.

Також у наданій розвідувальній оцінці йдеться про те, що Москва підтримує понад 35 000 сепаратистів на Донбасі і розмістила там близько 3 000 своїх військовослужбовців. А поблизу українського кордону розгорнула додаткові підрозділи радіозв’язку та порівняно з 2021 роком утричі збільшила кількість розвідувальних польотів.

Окремо наголошується, що Росія може використати ракети середньої дальності для “знищення життєво важливих об’єктів”, оскільки перекинула додаткові тактичні групи оперативно-тактичних комплексів “Іскандер”. Ці ракети можуть вразити цілі з відривом 500-700 км, зокрема Київ.

Українська військова розвідка заявила також, що Росія перекинула війська зі своїх центральних та східних районів до західного кордону “на постійній основі”. Наприкінці грудня та в січні Росія перекидала до кордону «запаси боєприпасів, польові шпиталі та служби безпеки», що, на думку української розвідки, «підтверджує підготовку до наступальних операцій».

Як повідомлялося раніше, Росія вимагає, щоб Захід відмовився від підсумків Бухарестського саміту 2008 року, коли Україні та Грузії пообіцяли вступ до НАТО.

Державний секретар США Ентоні Блінкен перед вильотом до Києва сказав , що єдиний відповідальний спосіб припинити російську агресію та вирішити кризу навколо України – це дипломатія.

Джерело: Народна Правда