Росія почала перекидання військових з Далекого Сходу до кордонів з Україною, – CIT та РС

Росія почала перекидання військових з Далекого Сходу до кордонів з Україною, – CIT та РС
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У TikTok масово з’являються відео не лише про перекидання військової техніки, а й російських військових до кордонів з Україною.

Про це з посиланням на розслідування Conflict Intelligence Team іРадіо Свобода пише ” Дождь “.

Наразі під відео з перекиданням військової техніки стали масово з’являтися коментарі про відправлення особового складу Східного військового округу.

Експерти CIT раніше повідомляли про перекидання військ, але не наголошували на масовому перевезенні особового складу. Число пасажирських вагонів у військових ешелонах приблизно відповідало числу військових, необхідних для обслуговування техніки, що перевозиться, і охорони полігонів. Проте за останній тиждень у мережі набрали популярності кілька нових відео, зокрема знятих під час проїзду ешелонів через Хабаровськ та Єврейську автономну область.

Як зазначають CIT та «Радіо Свобода», «практично в кожному другому» коментарі користувачі пишуть, що їхніх родичів чи знайомих відправили «у відрядження» чи «на навчання» до Білорусі, чи в Україну, чи на український кордон.

Журналісти та аналітики приділили особливу увагу коментарям, в яких згадувалися конкретні міста та військові підрозділи, а також говорилося про близьку спорідненість із військовослужбовцями, та зіставили їх з інформацією про поїзди з військовою технікою та станціями їх відправлення.

Так, у коментарях часто згадуються місто Білогірськ та селище Катеринославка в Амурській області, Хабаровськ та військовий гарнізон Млечник у Хабаровському краї.

Амурська область

Поблизу Білогірська розташована військова частина 53790 – 54-а бригада управління. Згідно з базою РЖД, ця бригада є відправником вантажу вагона-платформи, номер якого видно на фотографіях Міноборони Білорусі з прибуттям російських військ.

У Білогірську також розташована 165 артилерійська бригада, на озброєнні якої стоять реактивні системи залпового вогню 9К57 «Ураган». Раніше в січні CIT повідомляла про перекидання цієї техніки із Сибіру та Далекого Сходу в західні регіони Росії.

Поблизу селища Катеринославка знаходиться 38-а окрема мотострілецька бригада. За даними бази РЗ, звідти вирушило кілька поїздів з військовою технікою, зокрема з реактивними системами залпового вогню БМ-21 «Град». Один із коментаторів підтвердив «Радіо Свобода»*, що служить у 38-й бригаді та їде в одному з ешелонів у бік західного кордону Росії.

Хабаровський край

У Хабаровську дислокується 14-а окрема бригада спецназу, військовослужбовці якої мають форму десанту ВДВ. У коментарях користувачі писали про відправку «ВДВ із Хабаровська». Одна з жінок, яка писала, що її чоловік зі спецназу вирушив «у відрядження», у листуванні з «Радіо Свобода» повідомила, що його й раніше відправляли «кудись на кордон» для показухи на кілька місяців.

CIT зазначає, що раніше взимку знаходила відеозаписи з навантаженням у Хабаровську або перевезенням у Сибіру техніки, типовим для підрозділів спецназу.

З коментарів випливає, що до перекидання також залучено 64-у окрему мотострілецьку бригаду, яка дислокується в гарнізоні Млечник у Хабаровському краї, та 155-у окрему бригаду морської піхоти. У коментарях йдеться про «сотні» військових, що перевозяться.

За підсумками свого аналізу дослідники роблять висновок, що масив коментарів підтверджується відеозаписами колон військової техніки та поїздів з технікою, знятих очевидцями у різних регіонах Росії та Білорусі із зазначенням географії, а також даними бази РЗД, свідоцтвами військових та їх родичів.

«Таку чисельність техніки та військовослужбовців можна було б виправдати навчаннями, проте спільні російсько-білоруські навчання заявлені на період з 10 по 20 лютого, тоді як у більшості коментарів проскакують терміни „відрядження“ у два, три та дев’ять місяців», ― зазначили у CIT .

Аналітики також нагадали, що у 2014 році багато військовослужбовців, які приїжджали до Донбасу, тільки в останній момент дізнавалися, що перебувають не на навчаннях.

Напередодні CIT повідомила, що російську військову техніку помітили в районі станції Речиця в Гомельській області Білорусі, що за 90 кілометрів від кордону з Київською областю. При цьому поблизу немає полігонів, заявлених щодо російсько-білоруських навчань.

Росія почала перекидання військових з Далекого Сходу до кордонів з Україною, – CIT та РСРосія почала перекидання військових з Далекого Сходу до кордонів з Україною, – CIT та РСРосія почала перекидання військових з Далекого Сходу до кордонів з Україною, – CIT та РСРосія почала перекидання військових з Далекого Сходу до кордонів з Україною, – CIT та РС

Росія почала перекидання військових з Далекого Сходу до кордонів з Україною, – CIT та РСРосія почала перекидання військових з Далекого Сходу до кордонів з Україною, – CIT та РС

Президент України Володимир Зеленський закликав українців не піддаватися паніці, а ЗМІ не розповсюджувати фейки про війну.

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з американськими сенаторами заявив , що санкції, які можуть ввести проти РФ як відповідні заходи за вторгнення в Україну, вже не матимуть жодного сенсу.

Державний секретар США Ентоні Блінкен перед вильотом до Києва сказав , що єдиний відповідальний спосіб припинити російську агресію та вирішити кризу навколо України – це дипломатія.

Джерело: Народна Правда