Блінкен на зустрічі з Лавровим заявив, що Захід готовий до жорсткої відповіді: подробиці

Блінкен на зустрічі з Лавровим заявив, що Захід готовий до жорсткої відповіді: подробиці Фото: "ТАСС"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Женеві стартували переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.

Ентоні Блінкен вже заявив, що США налаштовані вирішувати проблеми з Росією мирним шляхом, але не чекають на великі результати від переговорів. Він також додав, що США готові до жорсткої відповіді:

“Я радий можливості обговорити питання, включаючи зусилля щодо деескалації та запобігання російській агресії проти України. Я консультувався з союзниками та партнерами, ми віддані шляху дипломатії та діалогу, але також віддані швидкій і жорсткій відповіді, якщо Росія продовжить агресію”.

Лавров уже заявив, що не чекає від зустрічі з американським колегою прориву, чекає відповіді на пропозиції щодо так званих “гарантій безпеки”.

Нагадаємо, Москва має намір домогтися кількох речей, щоб Україна відмовилася і стала частиною НАТО, щоб Альянс не розширювався, відвів стратегічні озброєння.

Фото дня

Сергій Бобильов / ТАРС

Блінкен на зустрічі з Лавровим заявив, що Захід готовий до жорсткої відповіді: подробиці

Лавров хотів зіткнутися з Блінкеном ліктями, але той віддав перевагу рукостисканню.

Президент України Володимир Зеленський назвав можливий сценарій подальшої російської військової ескалації. На його думку, під окупацію Росії може потрапити до Харкова.

Латвія готова надати Україні військове обладнання. При цьому Рига готова “поставити і летальну, і нелетальну продукцію” Києву.

Новий уряд Чехії готовий допомогти Україні на тлі загрози російського вторгнення – надати/продати необхідну зброю та військове обладнання.

У TikTok масово з’являються відео не лише про перекидання військової техніки, а й російських військових до кордонів з Україною.

Джерело: Народна Правда