В Україні роботодавцям хочуть заборонити оформляти працівників як «ФОП»: деталі

В Україні роботодавцям хочуть заборонити оформляти працівників як «ФОП»: деталі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні хочуть обмежити ФОПам можливість співпрацювати з юрособами.

Про це заявив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю Обозревателя.

«Ми хочемо звузити можливість співпраці „ФОПів“ на третій групі з юрособами. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як „зарплатні ФОПи“. Це буде реформа оподаткування прибутків. Знижуємо ставку, але змушуємо платити всіх», – пояснив нардеп.

Він також додав, що парламент зробив усе на рівні законодавства для можливості такої детінізації, зараз м’яч перебуває на боці органів виконавчої влади. На думку нардепа, для того, щоб викорінити цю схему, треба  ухвалити реформу детінізації зарплат.

Що пропонується?

  • знизити ефективну ставку оподаткування;
  • розширити можливості для декларування;
  • запровадити сімейне декларування;
  • запровадити за польською моделлю податок на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн;
  • обмежити можливість працевлаштування у компанії «зарплатних «ФОПів».

Цю ініціативу планують обговорити у 2022 році. На даний момент законопроект про детінізацію зарплат у парламенті поки що не розглядався.

“Факти” нагадують , що після введення у 1999 році спрощеної системи оподаткування, роботодавці виявили, що їм дуже вигідно замість того, щоб платити за працівника всі належні податки та збори (які на той час досягали до 50% фонду заробітної плати), просто оформити його як фізичну особу-підприємця. Перевести на спрощену систему. Укласти з ним контракт нібито на надання послуг. І нехай працівник сплачує сам свій пенсійний збір (зараз ЄСВ, який на 1 січня 2022 року становить 1430 гривень) та єдиний податок, залежно від групи, до якої «ФОП» належить (до 5% обороту). Влада свою помилку помітила 2001 року. І почали активно боротися за те, щоб перевести працівників «ФОПів» на легальне становище. За цей час було зроблено понад десять спроб заборонити підприємствам оформляти своїх співробітників «ФОПами».

Якщо у фіскальному чеку не відображаються дані про секунди (при тому, що всі інші реквізити є), такий чек не буде прийнятий як розрахунковий.

Таксистів в Україні хочуть зобов’язати встановлювати касові апарати в автомобілі .

У Державній податковій службі розповіли, коли інтернет-магазини мають використовувати РРО.

Джерело: Народна Правда
Теги: