Швеція відмовилася надавати Україні зброю: причина

Швеція відмовилася надавати Україні зброю: причина
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Шведський міністр Анн Лінде заявила, що її держава не має наміру постачати озброєння в Україну. За її словами, вони мають дуже суворі правила експорту.

Про це глава МЗС Швеції повідомила пресу перед засіданням Ради із закордонних справ 24 січня, пише 24 канал.

“Ми підтримуємо Україну за багатьма позиціями: це і участь у навчанні в секторі безпеки та оборони, але, насамперед, шляхом великої допомоги в галузі реформ, яку ми вважаємо. Ми також готові брати участь у співпраці з кібербезпеки, яку обіцяв ЄС, якщо Україна захоче. Але насамперед це сильна політична допомога”, – сказала вона.

Анн Лінде зазначила, що Швеція не експортує зброю до країн, які перебувають у стані конфлікту.

За її словами, шведська держава ще не планує евакуювати свій персонал із посольства в Україні: “Ми маємо планування на випадок надзвичайної ситуації для посольства в Києві – так само як і для інших дипломатичних місій, але зараз це не потрібно”.

Союзники НАТО переводять свої сили у стан готовності та спрямовують додаткові кораблі та винищувачі на свої позиції у Східній Європі у зв’язку із ситуацією навколо України.

Британія почала евакуювати частину співробітників посольства у Києві. Причиною названо загрозу загострення ситуації.

Нагадаємо, про евакуацію сімей дипломатів раніше повідомив Державний департамент США.

Перша партія оборонної допомоги із США прибула в Україну в ніч проти 22 січня. На борту літака, що приземлився в аеропорту “Бориспіль”, 90 тонн летальної зброї та інших боєприпасів.

Джерело: Народна Правда