Чехія може відправити військових до України та прийняти біженців

Чехія може відправити військових до України та прийняти біженців
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У разі вторгнення Росії уряд Чехії може відправити своїх військових до України, вони допомагатимуть Збройним силам України.

Таку заяву зробила Міністр оборони Чехії Яна Чорнохова в інтерв’ю Nezávislý Deník , пише “24 канал”.

“Якщо Чехію попросять надіслати чеських солдатів до України, ми готові це розглянути. Ми маємо волю допомогти Україні”, – зазначила міністр.

Яка кількість чеських військових можуть надіслати на допомогу ЗСУ невідомо.

Чорнохова зазначила, що Чехія, як і Україна, має досвід російського гніту, тому не залишить Україну наодинці з російською агресією:

“Україна – наш партнер. Партнер НАТО та партнер Чеської Республіки. У нас є спільна історія, обидві країни були під радянським пануванням. Україна є добрим партнером НАТО. Україна заслуговує самостійно вирішувати власну долю”.

Міністр оборони зазначила, що у разі повномасштабного нападу Росії Чехія може прийняти біженців з України: “Якщо потрібно буде вислати жінок та дітей у безпечне місце – Чехія має допомогти тут”.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив , що підстав вважати, що завтра буде вторгнення Росії з погляду військових. Втім, така загроза є.

Росія відправила 20 бойових кораблів до Балтійського моря для “планових заходів бойової підготовки”.

Як повідомлялося раніше, союзники по НАТО переводять свої сили у стан готовності та спрямовують додаткові кораблі та винищувачі на свої позиції у Східній Європі у зв’язку із ситуацією навколо України. Данія відправила до Балтійського моря фрегат і перекидає чотири винищувачі F-16 у Литву для патрулювання повітряного простору. Іспанія направила кораблі для приєднання до військово-морських сил НАТО та вивчає можливість відправлення винищувачів до Болгарії. Франція готова відправити до Румунії контингент військ під керівництвом Альянсу. Два винищувачі F-35 у Болгарію направлять також Нідерланди, корабель нідерландських ВМС та кілька наземних підрозділів приєднаються до сил оперативного реагування НАТО.

Джерело: Народна Правда