Росія не створила ударних угруповань для вторгнення, “тривожні валізки” не потрібні, – Резніков

Росія не створила ударних угруповань для вторгнення, “тривожні валізки” не потрібні, – Резніков
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що підстав вважати, що завтра буде вторгнення Росії з погляду військових. Втім, така загроза є.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на брифінг міністра у Раді.

За його словами, сьогодні ударного угруповання, яке могло б здійснити вторгнення в Україну, російські збройні сили не створили.

“Підстав вважати, що завтра буде вторгнення не існує з погляду військових. Це не означає, що вони не захочуть, не розвиватимуться, загроза є”, – заявив він.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов після засідання РНБО назвав фізично неможливим вторгнення Росії до України. За його словами, на сьогодні немає жодних підстав для повномасштабного російського наступу.

Резніков також закликав українців не збирати “тривожні валізи”, ЗСУ готові дати відсіч: “Наші Збройні Сили готові дати відсіч ворогові. Не переживайте, спіть спокійно. Не потрібно мати жодної “тривожної валізи”.

Росія відправила 20 бойових кораблів до Балтійського моря для “планових заходів бойової підготовки”.

Як повідомлялося раніше, союзники по НАТО переводять свої сили у стан готовності та спрямовують додаткові кораблі та винищувачі на свої позиції у Східній Європі у зв’язку із ситуацією навколо України. Данія відправила до Балтійського моря фрегат і перекидає чотири винищувачі F-16 у Литву для патрулювання повітряного простору. Іспанія направила кораблі для приєднання до військово-морських сил НАТО та вивчає можливість відправлення винищувачів до Болгарії. Франція готова відправити до Румунії контингент військ під керівництвом Альянсу. Два винищувачі F-35 у Болгарію направлять також Нідерланди, корабель нідерландських ВМС та кілька наземних підрозділів приєднаються до сил оперативного реагування НАТО.

Джерело: Народна Правда