В Україні суттєво погіршилася ситуація з корупцією, – Transparency International

В Україні суттєво погіршилася ситуація з корупцією, – Transparency International
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Україна у світовому “Індексі сприйняття корупції ” за 2021 рік посідає 122 місце зі 180 можливих. Поруч із нами у цьому рейтингу Есватіні (Африка). Україна позаду всіх своїх сусідів.

Згідно з ” Індексом “, який опублікувала міжнародна антикорупційна організація Transparency International, за рік Україна погіршила свій показник з 33 до 32 балів.

Очолили рейтинг Данія, Нова Зеландія та Фінляндія. Найгірша, ніж в Україні, ситуація у Сомалі, Сирії, Південному Судані.

Зазначимо, серед своїх сусідів Україна має найгірші показники сприйняття корупції. Виняток – Росія, яка посідає 136 місце у рейтингу. Знизилися бали в Угорщині – 43 бали (-1 бал, 73 місце) та Білорусі – 41 бал (-6 балів, 82 місце). Свої показники не змінила Польща, яка залишилася лідером серед наших сусідів – 56 балів та 42 місце.

Індекс України погіршився, зокрема, через рішення Конституційного Суду, яким звільнили топ-чиновників, чиновників та суддів від відповідальності за недостовірне декларування.

60% опитаних українців зізнаються , що постійно стикаються з побутовою корупцією (подарунки вчителям, лікарям, подяка за послуги чиновникам).

Якби вибори президента проходили в Україні найближчим часом, найвищу підтримку отримав би чинний президент Володимир Зеленський, за нього проголосували б 23,5% серед тих, хто визначився з вибором. Петро Порошенко отримав би 20,9% голосів.

Джерело: Народна Правда