Європа запропонувала Україні потужності для імпорту газу

Європа запропонувала Україні потужності для імпорту газу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Оператор ГТС України та оператор ГТС Угорщини FGSZ домовилися про продовження гарантованих потужностей для транспортування природного газу з Угорщини до України до 30 вересня 2022 року, що дозволить значно збільшити можливості для закачування газу на наступний опалювальний сезон.

Про це повідомляє прес-служба “ДГТСУ”.

Угода зараз діє лише в тестовому режимі, але оператори працюють над введенням гарантованих потужностей для імпорту з Угорщини на постійній основі.

“З 1 січня 2022 року ми збільшили гарантовані потужності для імпорту газу в Україну майже на 30% та відкрили доступ до нових джерел природного газу, у тому числі до СПГ терміналу на о. Крк у Хорватії. Щоб диверсифікувати джерела постачання газу та посилити енергетичну безпеку України, ОГТСУ продовжує роботу над збільшенням гарантованих потужностей для імпорту газу з Угорщини на постійній основі”, – сказав гендиректор держкомпанії Сергій Макогон.

У прес-службі додали, що угода із FGSZ дозволяє фізично транспортувати до 8 млн. куб. м природного газу на добу (2,9 млрд куб. м на рік) з Угорщини в Україну: “Разом із наявними 27 млн куб. м добових потужностей зі Словаччини це збільшує загальний обсяг гарантованих можливостей для імпорту газу в Україну до 35 млн куб. м на добу”.

США ведуть переговори з Катаром та іншими великими експортерами щодо постачання зрідженого газу до Європи. У Вашингтоні побоюються, що вторгнення Росії в Україну може вдарити з постачання.

Джерело: Народна Правда