Зеленського розкритикували через подарунок на день народження

Зеленського розкритикували через подарунок на день народження
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Президент України Володимир Зеленський 25 січня святкує день народження. Своїм колегам та друзям він порадив в якості вітання та подарунка перерахувати кошти на благодійність – допомогти дитячим будинкам. Українці, які допомагають дітям, цю ідею розкритикували.

“Своїх друзів та колег він попросив не витрачати гроші на квіти та подарунки, а перевести їх на добрі справи. Якщо у когось є бажання долучитися до ініціативи, далі – інформація про дитячі будинки різного спрямування та географії. Підтримати їх – буде найкращим подарунком для президента України цього дня”, – наголошував прес-секретар глави держави Сергій Никифоров.

Цю ідею розкритикувала директор представництва благодійної організації “Надія та житло для дітей” Галина Постолюк. За її словами, зараз Україна має найбільший у Європі показник дітей, які зростають в інтернатах.

За її словами, ніхто не підказав президенту, “скільки державних коштів (платників податків) виділяється на догляд за дітьми у будинках дитини і як вони витрачаються”. Зокрема, бюджет одного з будинків дитини у Києві на 60 дітей у 2021 році становив понад 40 млн. грн.

“Чому б не стати прикладом для інших можновладців, губернаторів – може, і вони б тоді трохи спустилися до дітей?” – наголосила Постолюк.

Співробітниця благодійної організації опублікувала статистику, за якою перебування дітей до трьох років у будинках дитини завдає непоправної шкоди їхньому здоров’ю та розвитку. Зокрема, 89% таких дітей мають порушення розвитку, 58,6% – затримку зростання.

Джерело: Народна Правда