Порошенка знову викликають у ДБР: причина

Порошенка знову викликають у ДБР: причина
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Державне бюро розслідувань 31 січня викликає п’ятого президента України Петра Порошенка.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Нагадаємо, 19 січня Печерський районний суд Києва обрав Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання та поклав обов’язки: здати документи, що дають право виїзду за кордон, прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування, не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання/роботи.

У ДБР стверджують, що деякі обов’язки Порошенко почав виконувати лише після публічного висвітлення фактів ігнорування у пресі:

“Державне бюро розслідувань закликає п’ятого президента України, нині народного депутата України Петра Порошенка, припинити маніпулювати громадською думкою і, нарешті, почати виконувати рішення суду щодо обрання йому запобіжного заходу… Підозрюваний виконав рішення суду щодо передачі до Державної міграційної служби своїх чотирьох паспортів громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичного паспорта лише 24 січня 2022 року вже після публічного висвітлення факту ігнорування ним рішення суду. Окрім того, на 16.00 цього ж дня Петро Порошенко був викликаний до ДБР для проведення допиту як підозрюваний. Для створення видимості виконання покладених судом на нього обов’язків підозрюваний з’явився в ДБР, проте незабаром залишив приміщення, не дочекавшись слідчого, при цьому його команда встигла зняти відео, ніби в ДБР їх ніхто не очікував, хоча адвокатам було точно відомо, що слідчий підійде до них через кілька хвилин”, – йдеться у повідомленні.

Наступний допит має відбутися 31 січня.

Нагадуємо, що 20 грудня Порошенкові повідомили про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України.

Слідчий суддя Печерського райсуду столиці Олексій Соколов, який виніс рішення у міру запобіжного заходу Петра Порошенка, раптово пішов у відпустку.

Нагадаємо, суд у справі Порошенка переносили двічі. 17 січня у мережі була інформація, що Соколову стало погано, цю інформацію спростували, але й рішення цього дня не було винесено. Суддя пробув у нарадчій кімнаті 5 годин, після цього засідання перенести. 19 січня Соколов обрав Порошенко запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

17 січня Порошенко повернувся до України. Літак із політиком приземлився в аеропорту “Київ”, там у нього забрали паспорт на паспортному контролі. Документ швидко повернули. 

19 січня між прихильниками колишнього президента та правоохоронцями сталися сутички. Учасники акції мали намір встановити пічку та зробити чай, але поліцейські були проти цього. Також правоохоронці забрали діжки, які принесли активісти. У хід сутички застосували сльозогінний газ. Поліція та Національна гвардія відтіснили учасників акції, розібрали намети.

Джерело: Народна Правда