Зі супутником «Січ-2-30» втратили зв’язок, але не назавжди: що відбувається на орбіті

Зі супутником «Січ-2-30» втратили зв’язок, але не назавжди: що відбувається на орбіті
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В українського супутника “Січ-2-30” , який 13 січня був виведений на орбіту Землі ракетоносієм Falcon 9, виникли проблеми. Через невдале розміщення у просторі на сонячну батарею апарату потрапляло недостатньо сонячних променів, що призвело до негативного впливу на його енергетичний баланс.

Про це у Facebook повідомляє “КБ “Южное”

Як відомо, після відділення космічного апарату з ним було встановлено зв’язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури.

“Ряд зовнішніх факторів, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволили встановити стійкий зв’язок з космічним апаратом під час найважливіших перших сеансів та забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє тільки відбите від Землі сонячне короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарату”, – йдеться у повідомленні.

Проте закладені на етапі розробки та створення космічного апарату інженерні рішення та алгоритми роботи дозволили «Січ-2-1» провести самостійне перезавантаження та відновити свою працездатність в енергозберігаючому режимі.

За результатами наступних сеансів зв’язку відмови бортової апаратури не було.

Там також додали, що моделювання динаміки руху космічного апарату по орбіті з урахуванням впливу зовнішніх факторів (взаємодії космічного апарату з магнітним полем Землі, гравітаційних та аеродинамічних впливів) свідчить про те, що протягом 1-2 місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дасть можливість привести орієнтацію до штатної.

Національний центр управління та випробувань космічних засобів поблизу міста Дунаївці на Хмельниччині успішно провів перший сеанс зв’язку з українським супутником «Січ-2-30», який напередодні вивели на космічну орбіту. Супутник буде інтегрований у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus.

Джерело: Народна Правда