Китайський Новий рік-2022: дати та традиції святкування

Китайський Новий рік-2022: дати та традиції святкування
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Китайський Новий рік прив’язаний до циклів місяця, і цього разу він настане 1 лютого.

Початок китайського нового року визначається за місячним календарем, він стартує в другий молодик після зимового сонцестояння, яке має фіксовану дату і припадає на 21 грудня. Щороку свято випадає на різні дати – у період з 21 січня до 20 лютого.

2022 року Китайський Новий рік настане в ніч на 1 лютого, а закінчиться рік Тигра 21 січня 2023 року.

Китайський новий рік – історія свята

Історія святкування Нового року в Китаї налічує понад 3 тисячі років і пов’язана вона з легендою про Нянь (Нянь — рік у перекладі з китайської). За легендою, це страшне чудовисько з рогами на голові, яке жило в стародавньому Китаї. Цілий рік він жив на глибині моря, і лише один раз на рік випливав назовні. Напередодні Нового року він вривався в селище, їв худобу та губив життя людей. Селяни його дуже боялися і перед Новим роком покидали свої житла і бігли в гори, щоб сховатися від страшного звіра.

Одного разу до села прийшла немічна людина. Ніхто його не прийняв до своєї оселі, крім однієї жінки, хоча вона вмовляла його покинути село. Посміхнувшись, старий попросив дозволу залишитись у будинку на ніч, щоб вигнати Няня з села назавжди.

Коли опівночі Нянь наблизився до будинку, в якому горів вогонь, а двері були пофарбовані червоною фарбою – він побоявся зайти всередину. Виявляється, що він боїться полум’я, гучного шуму та червоного кольору.

З тих пір напередодні Нового року всі жителі наклеюють на двері червоні написи, запалюють вогні, веселяться і намагаються не спати всю ніч.

У чому зустрічати Китайський Новий рік
Зустрічати будь-який Новий рік за китайським календарем потрібно у правильному кольорі. 2022 року заступається Чорний або Синій Водяний Тигр, зрозуміло, основна гама святкового вбрання має бути синьо-чорною, плюс всі відтінки цих тонів, включаючи бірюзу та сірий. Астрологи радять вибрати вбрання з елементами смужок та хвиль. Прикраси та аксесуари мають бути виконані з металу або перлів.

Тигр не любить яскравих неонових відтінків. Не варто одягати на свято вбрання та аксесуари фіолетового кольору.

Вважається, що до Нового року потрібно провести генеральне прибирання, винесіть зламані речі, позбавитися непотрібних чеків, рахунків, викинути прострочені ліки.

Що потрібно робити у Китайський Новий рік
Прийнято прикрашати будинок та двір червоним кольором. Крім всесвітньо відомих китайських червоних ліхтариків, будинок та двері китайці обрамляють парними написами на червоному папері з побажаннями добра та щастя («парні куплети»), пишуть “Факти”. А у Новий рік замість подарунків вони дарують один одному гроші у червоних конвертах.

Одна з головних традицій цього дня – феєрверки.

Першу Новорічну ніч прийнято зустрічати у сімейному колі. До цього свята всі люди обов’язково приїжджають додому до рідних, навіть якщо живуть далеко. На святковий стіл подають страви з м’яса та птиці, а також пельмені.

Також цієї ночі прийнято загадувати бажання. А щоб воно виповнилося, треба кинути в келих із шампанським монетку — на щастя і для залучення багатства.

Загалом у Китаї Новий рік відзначають із великим розмахом — мінімум 15 днів. В решту днів свята прийнято приходити в гості до друзів та сусідів — обмінюватися парними предметами. Наприклад, гостям можна принести два мандарини.

Ще одна яскрава традиція Нового року – костюмовані маскаради. Китайці вбираються в костюми різних тварин та міфічних істот, та влаштовують шоу. Ці барвисті виступи залучають до Китаю туристів з усього світу.

 

Джерело: Народна Правда