Ірландські рибалки змусили Росію перенести навчання: відео

Ірландські рибалки змусили Росію перенести навчання: відео
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Рибалки Ірландії змусили Росію перенести військово-морські навчання, які проводилися на ірландському узбережжі. Місцеві рибалки заявляли, що тренування можуть поставити під загрозу засоби для існування.

Про це йдеться у матеріалі CNN.

Як відомо, Москва планувала провести навчання приблизно за 150 миль (майже 250 км) від узбережжя Ірландії, у винятковій економічній зоні Ірландії. В асоціації рибалок говорили, що це води – Ірландії, тому її мешканці мають повне право рибалити там. Рибалки заявляли, що навчання можуть вплинути на їх запаси, засоби для існування та довкілля. Міністерство транспорту Ірландії наголошувало на тому, що в районі операцій виникнуть серйозні ризики для безпеки.

Глава Ірландської організації виробників риби Півдня та Заходу Патрік Мерфі на зустрічі з послом Росії в Ірландії Юрієм Філатовим заявив, що рибалки продовжать вилов риби в зоні, незалежно від дій військово-морського флоту. Російський посол закликав утриматися від провокацій.

Про конфлікт стало відомо усьому світу. У результаті в Кремлі заявили, що як “жест доброї волі” перенесуть зону навчань.

“Хіба це не показує, що проста коротка розмова може змінити ситуацію? Сила слів набагато краща, ніж сила зброї. Я в захваті”, – прокоментував Патрік Мерфі.

Президент Латвії Егілс Левітс заявив , що Росія хоче відновити радянську імперію. Такий висновок він зробив через напад на Грузію у 2008 році та агресію щодо України.

Перший заступник держсекретаря США Уенді Шерман заявила , що Захід готовий до реагування на різні сценарії, аж до повного захоплення України.

Джерело: Народна Правда