Польща допоможе Україні боєприпасами, ПЗРК, дронами та гуманітаркою

Польща допоможе Україні боєприпасами, ПЗРК, дронами та гуманітаркою
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Польща готова передати Україні військову допомогу. Зокрема, йдеться про боєприпаси, ПЗРК “Гром” та дрони різного типу.
Про це під час брифінгу у Варшаві заявив голова польського уряду Матеуш Моравецький, повідомляє Укрінформ.

“Звичайно, ми солідарні з нашими сусідами-українцями у світлі загрози, на яку вони зараз наражаються з боку Росії. Проте солідарності і слів сьогодні недостатньо, зараз їх потрібно перековувати в дії. З цієї та інших причин, пов’язаних з дуже небезпечною військовою ситуацією, яка , на жаль, там склалася, ми також готові передати оборонну зброю”, – заявив Моравецький.

Він зазначив, що про передачу Україні оборонного озброєння він говорив із Президентом Анджеєм Дудою.

Крім того, під час переговорів у Києві з президентом та прем’єр-міністром України Володимиром Зеленським та Денисом Шмигалем він має намір уточнити, якого типу військової допомоги потребують українці, щоб вони могли захищатися від можливої агресії з боку Росії.

Відповідаючи на запитання, яку саме військову допомогу Польща планує передати Україні, Моравецький зазначив: “Боєприпаси, ПЗРК “Гром” та дрони різного типу”.

Моравецький повідомив, що Польща передасть Україні та гуманітарну допомогу, зокрема, предмети першої потреби.

У разі вторгнення Росії в Україну та початку повномасштабної війни, Польща чекає на своєму кордоні близько мільйона українських біженців. В даний час в країні йде підготовка переходів, медичного обслуговування, проживання та харчування.

Прем’єр-міністр Данії Метт Фредеріксен заявила про готовність надати Україні військову техніку та зброю. Це станеться у разі наступної військової ескалації з боку РФ.

Шведський міністр Анн Лінде заявила , що її держава не має наміру постачати озброєння в Україну. За її словами, вони мають дуже суворі правила експорту.

Литва на тлі концентрації російських військ біля кордонів з Україною передасть нашій армії американські переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger.

Джерело: Народна Правда