Свято 3 лютого: що не можна робити у цей день, прикмети

Іменини сьогодні відзначають: Євген, Іван, Ілля, Максим, Агнія, Анастасія, Анна

Свято 3 лютого: що не можна робити у цей день, прикмети
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

3 лютого відзначається День пам’яті преподобного Максима Сповідника, День пам’яті преподобного Максима Грека. Крім того, в цей день святкують день Сецубун — одна з найдавніших і найцікавіших традицій в Японії.

Про це передає НАРОДНА ПРАВДА.

День пам’яті преподобного Максима Сповідника

Преподобний Максим Сповідник жив в 7 столітті. Отримавши гарну освіту, він служив у імператора Іраклія радником. У його час з’явилася так звана монофелитська єресь. Монофеліти, з грецької, единовольники. Вони вчили, що в Ісусі Христі є тільки одна воля божа, а не дві: божа і людська, як це вчить Православна Церква. Проти цієї єресі був IV Вселенський Собор.

Святий Максим залишив службу при дворі, постригся в ченці і став ігуменом. В сані ігумена він став ревним захисником Православ’я в боротьбі з єрессю: і словом, і писанням переконував віруючих не брати єретичного вчення. Відправившись в Рим, переконав папу Мартіна зібрати собор проти єресі. Імператор Констанс, тримався єресі, вважав такий вчинок Максима обурливим, і його разом з Мартіном заслав у посилання в Херсонес, де святий папа помер.

Святому ж Максиму довелося ще багато постраждати. За допомогою різних катувань його хотіли змусити прийняти єресь. Нарешті, відрізали йому язик і відрубали праву руку, щоб позбавити його можливості захищати істину словом і справою, і знівеченого уклали в темницю. Тут святий поборник православ’я нудився три роки. Перед смертю Господь утішив його Своїм явищем. Помер святий Максим в 662 році.

День пам’яті преподобного Максима Грека

3 лютого православна церква вшановує пам’ять преподобного Максима Грека, прославленого релігійного письменника, публіциста і перекладача.

Сецубун

Термін «сецубун» безпосередньо пов’язаний зі зміною одного сезону іншим. Традиційно в Японії словом «сецубун» називають ніч між 3 і 4 лютого, напередодні дня Риссин — дня настання весни за місячним календарем. Легенда розповідає, що в глибоку давнину епідемія забрала багато життів, і в цьому нещасті були винні чорти та злі духи. Від них вдалося позбутися розкиданням підсмажених бобів. Звідси народився обряд мамі-маки для вигнання злих духів і збереження добробуту.

У давнину обрядом мамі-маки починали зустріч нового року за місячним календарем. Обряд і зараз виконується для того, щоб розігнати всі нещастя і впустити у свій дім щастя, благополуччя і успіх. У сім’ях, де є маленькі діти, обряд мамі-маки зазвичай перетворюється на веселу забаву. Когось (зазвичай тата або дідуся) наряджають в чорта, ряджений стрибає і бігає по кімнаті, а інші домочадці кидають у нього соєві боби. У деяких школах учні роблять маски злих духів і в Сецубун від душі веселяться, кидаючи один в одного боби.

За легендою, після обряду мамі-маки кожен член родини повинен з’їсти рівно таку кількість соєвих бобів, скільки йому років. Зараз таке зустрічається рідко, хіба що, у віддалених маленьких селах.

Прикмети 3 лютого

  • Ясна погода – до ранньої весни.
  • Ясна зоря – до морозу.
  • Якщо день погожий, то і весна пригожа буде.
  • Холодний і сухий день – до жаркого серпня.
  • Якщо світло-місяць зійде, затуманившись, через хмари, то буде добре жито в засіках.
  • Якщо ж небо безхмарне, то в наступному році в коморах буде порожньо.

31 січня за православним календарем відзначали День пам’яті святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських, а також був День пам’яті преподобних Кирила і Марії, батьків преподобного Сергія Радонезького.

Джерело: Народна Правда