Плюси та мінуси мастектомії при раку молочної залози?

Плюси та мінуси мастектомії при раку молочної залози?
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Рак молочної залози – небезпечне захворювання, яке щорічно виявляють у багатьох жінок із різних країн світу. Видалення грудей часто виявляється єдино правильним рішенням у ситуації, що склалася, тому мастектомію практикує безліч медичних центрів. Послуги професійного онколога доступні у центрі жіночого здоров’я ОKSAL.med. Фахівці проведуть діагностику та запропонують методи лікування, а також онкореконструкцію.

Переваги та недоліки мастектомії при лікуванні раку молочної залози

Мастектомією називають інвазивне хірургічне втручання, що передбачає видалення всієї тканини, ураженої раком молочної залози. Шкіра тут може зберігатися, що полегшує процес подальшого імплантування. Для максимального збереження зовнішнього вигляду разом зі шкірою залишають ареолу та сам сосок.

Процедура мастектомії має як плюси, так і мінуси. Основна перевага – повне звільнення від уражених недугою тканин, що дозволяє сподіватися на відсутність рецидивів у майбутньому. Це заспокоює багатьох жінок, причому деякі з них не замислюються про подальшу онкореконструкцію. Імпланти та всіляке втручання пов’язане з певним ризиком, тому не всі готові миритися з ними.

Серед недоліків процедури мастектомії пацієнтки та самі лікарі виділяють:

  • тривалість самої операції та можливість більшої кількості побічних ефектів у вигляді набряку в місці хірургічного втручання або з поширенням на руку (порівняно з лампектомією такі наслідки спостерігаються частіше);
  • більш тривалий відновлювальний період (до двох місяців);
  • повна втрата молочної залози, що завжди потребує додаткової роботи з відновлення зовнішнього вигляду жіночих грудей.

Часто після такого хірургічного втручання утворюється нерівність поверхні дома молочних залоз, отже, без повторної операції з реконструкції не обійтися. Але і це не зупиняє жінок від її проведення, адже ймовірність повторного прояву раку після мастектомії суттєво знижується. Зазвичай і хіміотерапія більше не потрібна. Процес відновлення закінчується стійкою ремісією.

Застосування тканин власного тіла

Використання тканин власного тіла пацієнтки для онкореконструкції після видалення грудей – відома практика сучасних клінік, а як області-донори зазвичай виступають спина, сідниці, стегна, живіт і спина. «Рідні» тканини дозволяють уникнути ускладнень, пов’язаних із відторгненням пересаджених клітин, як це трапляється після застосування імплантів.

Для жінок, які піддавалися променевої терапії, аутологічна реконструкція (із застосуванням власних тканин) — реальний шанс замінити втрачену частину тіла здоровою, та якщо з побічних ефектів виділяють лише можливе утворення рубців на ділянці-донорі (особливо це стосується області живота).

Процес відновлення після такої реконструкції в середньому затягується до 6 – 8 тижнів, але це завжди індивідуально і багато в чому залежить від способу життя жінки та дотримання приписів лікаря.

Ідеальний час для реконструкції

У більшості випадків у жінок є можливість вибору: проводити онкореконструкцію грудей разом з видаленням пухлини або відтягнути цей процес. Перший варіант більш вигідний з точки зору меншої кількості хірургічних втручань, але не завжди можливий через стан шкіри після мастектоми або особливостей лікування онкології. Більше того, іноді спільне проведення операцій неможливе і через тривалий вплив наркозу, що збільшує навантаження на серце пацієнтки. Нерідко це виступає прямим протипоказанням.

Якщо пацієнтка планує проведення променевої терапії в майбутньому або можливий травматизм грудей після мастектомії, то з реконструкцією дійсно краще почекати. У тому випадку, коли пацієнтка не хоче робити ще одну операцію, але прагне покращити форму грудей, існує кілька способів протезування. Лікарі завжди допоможуть підібрати найбільш вдалий спосіб відновлення привабливої форми жіночих грудей.

Джерело: Народна Правда