У Нідерландах виявили новий штам ВІЛ, який пришвидшує розвиток СНІДу

У Нідерландах виявили новий штам ВІЛ, який пришвидшує розвиток СНІДу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Нідерландах виявили новий штам ВІЛ – VB. Вірусне навантаження у його носіїв у 3,5 рази вище, їхній імунітет падає вдвічі швидше. Клінічні прояви VB помітні через дев’ять місяців після інфікування.

Без терапії СНІД в цьому випадку може розвинутися за 2-3 року, пише ” Нож ” з посиланням на N+1 .

Загалом зафіксовано 109 випадків зараження новим штамом. Більшість у Нідерландах, але також інфіковані виявлені в Бельгії та Швейцарії.

Відмінностей у показниках смертності у пацієнтів із різними штамами ВІЛ не знайшли. Стандартна антиретровірусна терапія ефективна у боротьбі з VB.

«Найгіршим сценарієм була б поява варіанту, який поєднує у собі високу вірулентність, високу трансмісивність та резистентність до лікування. Виявлений нами варіант має лише перші дві якості», — пояснив провідний автор дослідження Кріс Ваймант у коментарі для Financial Times.

Вчені Гарвардської медичної школи зробили величезний крок на шляху відкриття ефективної вакцини від ВІЛ. Завдяки їхній роботі вдалося вивчити атомну структуру ключової частини білкової оболонки ВІЛ-1, саме він відповідає за прикріплення вірусу до людської клітини.

Смертність у світі через СНІД знижується — у 2017 році померло 940 тисяч людей. Незважаючи на те, що цифра величезна, це вдвічі менше за людей, ніж у 2005 році. Всього з початку епідемії від СНІДу по всьому світу померло 5,5 млн людей. Такої великої кількості померлих не могло бути, якби хворим вчасно поставили діагноз і призначили ефективне лікування. Із цим в Україні проблеми — десятки тисяч українців ще не знають про свій ВІЛ-статус.

Джерело: Народна Правда