Податкова відтепер перевіряє покупців нерухомості: юрист пояснив, чи варто панікувати

Податкова відтепер перевіряє покупців нерухомості: юрист пояснив, чи варто панікувати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Державну податкову службу зобов’язали перевіряти дані фізичних осіб-покупців нерухомості (ПІБ, номер паспорта та ідентифікаційного коду) перед оформленням майнових прав. Це викликало хвилю паніки серед українців, які впевнені, що відтепер усі покупки нерухомості відбуватимуться через податкову.

Юрист Ростислав Кравець у YouTube заспокоює українців, відзначаючи, що це більш технічне нововведення.

За його словами, нотаріуси при оформленні угоди повинні будуть заповнювати додаткову форму та спрямовувати її до податкової інспекції, щоб не було розбіжностей. Робиться це лише для того, щоб перевірити персональні дані покупця, про заборони не йдеться.

“Можливо, податкова згодом почне всіх “кошмарити”, питати звідки доходи. Але у нас все ще діє Конституція, у нас є презумпція невинності, тож нехай доводять незаконність походження цих коштів”, – сказав юрист.

Тож, за його словами, гучних заяв у медіа боятися не варто.

В Україні готується проект податкової реформи, згідно з яким понад 20 видів професійної діяльності зобов’яжуть сплачувати податки.

З 1 січня 2022 року керівник контролюючого органу або його заступник може ухвалити рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу без звернення до суду. Це передбачено змінами до Податкового кодексу (законопроект 5600).

В Україні хочуть запровадити податок на газовані напої — податок на цукор. На думку депутатів, виробники солодких напоїв після цього перейдуть на здоровіші замінники.

Джерело: Народна Правда