Податки в Україні доведеться платити по-новому: подробиці

Податки в Україні доведеться платити по-новому: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні комітет із питань фінансів, податкової та митної політики розробляє реформу оподаткування доходів. В результаті податкове навантаження уріжуть з 37 до 30%, заборонять оформляти співробітників як “ФОПів” та введуть сімейне декларування.

Про це йдеться у матеріалі Обозревателя.

Серед важливих змін:

  • зниження податкового навантаження. Зараз із зарплати роботодавці сплачують 37% податків та внесків (ефективна ставка). За новими правилами хочуть стягувати лише 30% (після знижувати щороку ставку на 1 в.п. до 25%). Така новація без детінізації може призвести до обвалу надходжень до бюджету.
  • заборонити зарплатні “ФОПи”. Деякі роботодавці для економії замість того, щоб оформляти в штат працівників, пропонують укласти договір як з “ФОПом”. Вони платять лише 5%. Таку вправу в комітеті планують заборонити.
  • запровадять можливість сплачувати 5% без оформлення “ФОПу”. Це стосуватиметься кількох десятків сфер, у тому числі й таксі.

Державну податкову службу зобов’язали перевіряти дані фізичних осіб-покупців нерухомості (ПІБ, номер паспорта та ідентифікаційного коду) перед оформленням майнових прав. Це викликало хвилю паніки серед українців, які впевнені, що відтепер усі покупки нерухомості відбуватимуться через податкову.

В Україні готується проект податкової реформи, згідно з яким понад 20 видів професійної діяльності зобов’яжуть сплачувати податки.

З 1 січня 2022 року керівник контролюючого органу або його заступник може ухвалити рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу без звернення до суду. Це передбачено змінами до Податкового кодексу (законопроект 5600).

В Україні хочуть запровадити податок на газовані напої — податок на цукор. На думку депутатів, виробники солодких напоїв після цього перейдуть на здоровіші замінники.

Джерело: Народна Правда
Теги: