НАТО може розмістити бойові групи у Чорноморському регіоні

НАТО може розмістити бойові групи у Чорноморському регіоні
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

НАТО розглядає довгострокове розміщення бойових груп аналогічних тим, що вже існують у країнах Балтії та Польщі, у Чорноморському регіоні, зокрема у Румунії.

Про це генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив на прес-конференції з прем’єром Британії Борисом Джонсоном, повідомляє “Європейська правда”.

Він наголосив, що НАТО – це оборонний альянс і його мета – збереження миру, запобігання конфлікту, і союзники це роблять спільними зусиллями.

За словами генсека, Альянс зараз багато чого робить одночасно.

“Насамперед, ми маємо збільшену присутність у східній частині Альянсу: з великою кількістю військових, бойових груп, літаків, кораблів”, – заявив Столтенберг.

“Друге – ми підвищили готовність наших сил, які ми у разі потреби можемо посилити”, – додав він.

“І по-третє, зараз ми розглядаємо, де нам потрібне більш довгострокове розміщення у східній частині Альянсу. Сьогодні у нас є бойові групи у країнах Балтії та Польщі. Але зараз ми розглядаємо розміщення подібних бойових груп у Чорноморському регіоні, у Румунії”, – повідомив генсек НАТО.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Російської Федерації блокувати частину акваторії Чорного та Азовського морів, а також Керченську протоку під приводом проведення військово-морських навчань.

Як повідомлялося раніше, Росія направила групу великих десантних кораблів Балтійського та Північного флотів Росії до Чорного моря.

Джерело: Народна Правда