Скасування авіарейсів в Україні: чи зможуть пасажири отримати компенсацію

Скасування авіарейсів в Україні: чи зможуть пасажири отримати компенсацію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На тлі повідомлень про можливе повномасштабне вторгнення Росії в Україну деякі авіакомпанії вирішили скасувати всі або окремі рейси. При цьому держава не видавала заборони на виконання польотів, тобто рішення перевізників не є форс-мажором, що означає, що пасажири мають право отримати витрачені кошти.

Про це “Обозревателю” повідомив експерт з авіації Богдан Долінце.

Фахівець каже, що потрібно звернутися до авіаперевізника, а той має запропонувати альтернативний варіант перевезення:

“Якщо він відмовляється, відтак пасажир має право на повну компенсацію. Якщо перевізник пропонує альтернативу і пасажир від неї відмовляється, тоді перевізник має право зменшити компенсацію на 50%”.

Якщо авіакомпанія скасувала рейс за кілька днів до вильоту, пасажир має право на повну компенсацію (від 250 до 650 євро, залежно від напрямку та часу перельоту).

Долінце наголошує, підстав для будь-якого форс-мажору у компанії бути не може, оскільки офіційної заборони від української авіаційної влади чи будь-якої авіавлади країни, з якої літає перевізник, на заборону виконання польотів в українські аеропорти чи окремі зони повітряного простору нашої країни немає. Простіше кажучи, законних підстав для авіакомпанії скасовувати рейс немає.

Це виключно економічне рішення, каже Долінце. Тобто в компанії вирішили, що це їм не вигідно, або вони цього не хочуть. Цікаво, що вони можуть навіть “завуалювати” це таким чином, що їм, мовляв, страшно літати через ситуацію, що склалася в Україні.

 Лоукостери часто вдаються до цього. Вони посилаються на кризи, щоб скасувати рейси, які просто не завантажилися.

Виплатити гроші за квиток мають у авіакомпанії у семиденний термін. Крім того, можна отримати різницю в ціні, якщо, наприклад, знижуєте клас самого перельоту (від 30% до 75% залежно від дальності). У деяких випадках пасажири можуть розраховувати на готель, харчування.

Українські олігархи та бізнесмени масово покидають Україну. Вже повідомлялося, що у неділю з Києва вилетіло близько 20 чартерів та приватних літаків.

Станом на 12 годину 14 лютого в Україні відсутні 23 народні депутати – повний список.

Джерело: Народна Правда