В Україні планують знизити ПДВ на окремі продукти харчування

В Україні планують знизити ПДВ на окремі продукти харчування
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Україна може запровадити знижену ставку податку на додану вартість на окремі категорії продуктів харчування.

Про це повідомив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в ефірі телеканалу “Рада”, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Думаю, що в якомусь вигляді такий законопроект таки буде затверджений. Будемо шукати компенсатори для потенційних втрат бюджету, шукатимемо збалансоване рішення. Але щось треба робити, бо з 1 липня весь ЄС, не лише Польща, запроваджує пільгову ставку ПДВ для харчових продуктів”, – сказав Арахамія.

При цьому він уточнив, що ініціатива може бути цікавою у контексті з іншим законопроектом – про внутрішню торгівлю.

“З’ясувалося, що 27-30% ціни – це не собівартість, а вплив супермаркету. Супермаркети затримують повернення коштів виробникам на 120-130 днів, а ті змушені звертатися за кредитами в банки та відсотки за цими кредитами закладати у вартість своїх продуктів. Таким чином, відбувається подорожчання”, – зазначив Арахамія.

Нардеп уточнив, що ініціатива зниження ПДВ обговорюється Офісом президента, профільними асоціаціями, Міністерством фінансів, Держподатковою службою, профільним комітетом.

В Україні в середині лютого у порівнянні з січнем 2022 року ціни на хліб зросли більш ніж на 2 гривні.

В Україні зросли ціни на крупи. Порівняно з груднем 2021 року ціни на гречку, рис та пшоно збільшилися на кілька гривень за кілограм.

Інфляційні ризики в Україні посилюються . Крім високих світових цін на продовольство, негативний вплив на інфляцію вплинуть на ціни на енергоносії та рекордне за десятиліття зростання цін виробників промислової продукції.

В Україні стрімко продовжує дорожчати свинина .

Джерело: Народна Правда
Теги: