Який кришталик краще ставити при катаракті

Який кришталик краще ставити при катаракті
Автор Желізняк Олександр в Новини

Лікування катаракти проводиться за рахунок заміни кришталика на штучні. Їхнє використання актуальне при прогресуванні таких симптомів:

 • розмиття або замутнення об’єктів незалежно від дистанції;
 • порушення сприйняття зображення;
 • формування характерних кіл, відблисків, мушок перед очима;
 • окуляри не здатні компенсувати нестачу зору пацієнта.

Операції із заміни кришталика у Києві виконуються фахівцями офтальмологічного центру “Ochi Clinic”: https://www.ochiclinic.com.ua/ru/service/katarakta/ .

Оптика лікування катаракти представлена імплантатами як інтраокулярної лінзи. Вона схожа на диск, який виготовляють із прозорого матеріалу. За своїми властивостями нагадує людський кришталик і має нейтральність по відношенню до імунної системи. Це запобігає появі реакцій відторгнення, що виникали на ранніх етапах розвитку методики.

Офтальмологічний центр Ochi Clinic проводить заміну кришталика на інтраокулярні лінзи. Офтальмологи клініки підберуть варіант, що підвищить якість зору пацієнта. Додаткову інформацію можна отримати на консультації.

Засоби оптики для лікування катаракти

Штучні кришталики можуть відрізнятися за матеріалом, формою та способом корекції зору.

Виготовляють оптичні системи з м’яких та жорстких матеріалів. Жорсткі використовуються рідко, оскільки вони забезпечують потрібну рухливість структури, і навіть відрізняються складністю операції. Хірургічне втручання має на увазі розріз довжиною 12 міліметрів та накладання швів, які розсмоктуються самостійно. З м’яких матеріалів використовують акрил, гідрогель і силікон. Їх застосовують при факоемульсифікації – так називається малоінвазивна операція із заміни кришталика. М’які системи реагують на рух м’язів ока, що повторює фізіологічні властивості натурального кришталика.

Форма лінз може відрізнятись. Використовують сферичні та асферичні види. Сферичні формують картинку на певній відстані. Асферичні немає цього недоліку, що проявляється у правильному і “чистому” зображенні.

Важливу роль грає спосіб корекції. Розрізняють:

 • монофокальні лінзи. Їх виготовляють із матеріалів, які не здатні змінювати форму. У таких випадках людина може добре бачити поблизу і погано вдалині, або ж навпаки. Щоб компенсувати такий недолік, рекомендують додатково використовувати очки;
 • мультифокальні. Нагадують властивості натурального кришталика та здатні добре фокусуватися на будь-якій відстані;
 • торичні. Призначені для корекції астигматизму;
 • мультифокальні торичні. Компенсують оптичні недоліки астигматизму та катаракти;
 • лінзи із фільтрами, які мають додаткову захисну функцію.

Для правильного підбору необхідно пройти обстеження, яке оцінить стан зорової системи.

Який кришталик краще ставити при катаракті

Критерії вибору кришталиків

Вибір штучного кришталика ґрунтується на таких параметрах:

 • результати дослідження. Лінза виготовляється на підставі результатів дослідження гостроти зору, офтальмоскопії, тонометрії та авторефрактометрії;
 • оптичні властивості тієї чи іншої лінзи;
 • наявність додаткових захисних фільтрів;
 • будову. До уваги беруть якість матеріалів, форму та жорсткість;
 • відмінні риси конструкції опорних елементів.

Ключовими параметрами є і вік клієнта, рід діяльності, особисті побажання та фінансові можливості.

Підібрати штучні лінзи для лікування катаракти та інших патологій органу зору можна в офтальмологічній клініці Ochi Clinic. На базі центру можна встановити оптичні системи від провідних виробників, а також провести їхнє видалення або заміну. Усі оперативні втручання виконуються лікарями найвищої категорії з використанням сучасної апаратури.

Джерело: Народна Правда