Парламент додатково спрямує 36,5 млрд гривень на потреби оборони: звідки візьмуть гроші

Парламент додатково спрямує 36,5 млрд гривень на потреби оборони: звідки візьмуть гроші
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Верховна Рада планує внести зміни до державного бюджету – на потреби оборони додатково спрямують 36,5 млрд гривень.

Про це заявила глава партії “Слуга народу” Олена Шуляк, йдеться на сайті партії.

За її словами, планується виділити 21 млрд грн на грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ та ДССТ, 6,46 млрд грн – на озброєння, 1,4 млрд грн на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, 1,15 млрд грн на сили ТрО, 3,73 млрд грн – закупівлю засобів індивідуального захисту (100 тис. комплектів), 1,5 млрд грн на закупівлю послуг з організації харчування (близько 40 тис. військовослужбовців), 0,21 млрд грн на закупівлю сухих пайків (700 тис. наборів), 1 млрд грн – закупівля предметів речового майна.

Шляхи наповнення бюджету на ці потреби – рента з компаній, що працюють у сфері видобутку газу, перевиконання бюджету у січні-лютому та можлива зовнішня допомога, розповіла вона.

«Також мають передбачити у бюджеті кошти на резервістів, і Міноборони вже дало розрахунки – там близько 2 млрд. на місяць. Крім того, сьогодні реєструються та завтра можуть потрапити на розгляд парламенту законопроекти про зміни до бюджетного кодексу, за якими уряд зможе оперативно розпоряджатися коштами на потреби армії. А також законопроект про зміни до закону про закупівлю про тимчасове виведення деяких груп товарів, важливих для закупівлі із процедур», – зазначила глава партії.

Президент України Володимир Зеленський 22 лютого записав новий відеозвернення до українців щодо визнання Росією так званих “Л/ДНР”. Він повідомив, що на сьогоднішній день немає потреби у загальній мобілізації, але необхідно оперативно доукомплектувати українську армію та інші військові формування – видано указ про заклик резервістів у особливий період: “Йдеться виключно про громадян, зарахованих до оперативного резерву. Маємо підвищити готовність українського війська до всіх можливих змін у оперативній обстановці”.

Служба безпеки України оприлюднила розмови бойовиків «ЛНР» та «ДНР», які у лютому 2022 року розпочали ескалацію подій на Донбасі.

 

Джерело: Народна Правда
Теги: