Санкції проти Росії ввели також Канада, Японія та Австралія: деталі

Санкції проти Росії ввели також Канада, Японія та Австралія: деталі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Влада Канади, Австралії та Японії також запровадила санкції проти Росії після ратифікації договору про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу з «ДНР» та «ЛНР».

Як пише “Дождь”, санкції зачеплять депутатів Держдуми і членів Ради безпеки, що підтримали це рішення, а також держборгу Росії.

«Визнання є порушенням зобов’язань Росії за Статутом ООН. Канада засуджує дії російських військових, включаючи накази про їхнє просування в Україну, що безумовно є нападом на суверенітет і територіальну цілісність України», — заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Він запровадив санкції проти депутатів Держдуми, які підтримали визнання самопроголошених республік. Канада також заборонила своїм громадянам вести будь-яку фінансову діяльність із “ДНР” та “ЛНР” та операції з російським держборгом. Також запроваджено заборону на операції з двома російськими державними банками. За словами Трюдо, це лише «перший раунд» санкцій.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда оголосив про припинення видачі віз представникам “ДНР” і “ЛНР” та заморожування їх капіталів у Японії. Громадянам країни буде заборонено проводити операції з держборгом Росії та вступати у торговельні відносини із самопроголошеними “республіками”. У разі ескалації Японія розгляне посилення санкцій, повідомив Кісіда.

Австралія введе заборону на в’їзд та точкові фінансові санкції щодо восьми членів Ради безпеки Росії, повідомив прем’єр-міністр країни Скотт Моррісон. Він також розширить чинні санкції, «що стосуються Криму та Севастополя», на “ДНР” та “ЛНР”.

Нагадаємо, раніше санкції проти Росії запровадили США, Великобританія та Євросоюз. Євросоюз вніс до чорного списку 351 депутата Держдуми, які голосували за визнання “Л/ДНР”, а також банки та організації, що фінансують російські операції на Донбасі, представники оборонного сектору та банки, які фінансують «російських осіб, які приймають рішення». ЗМІ повідомляли, що під санкції потрапили міністр оборони Сергій Шойгу, офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, головний редактор RT Маргарита Сімоньян та телеведучий Володимир Соловйов.

США ввели санкції проти суверенного боргу Росії, держкорпорації ВЕБ.РФ, Промзв’язку банку та їх дочірніх структур, а також синів голови ФСБ Олександра Бортнікова та першого заступника глави адміністрації президента Росії Сергія Кирієнка. За даними Reuters, США також планують припинити видавати ліцензії на різну техніку, комп’ютери та авіаційні деталі, тим самим заборонивши їх вивезення до Росії.

Великобританія заборонила в’їзд Геннадію Тимченку, Борису та Ігорю Ротенбергам та заморозила їх активи, а також ввела заходи проти банку «Росія», Промзв’язку банку, Генбанку, Чорноморського банку розвитку та реконструкції та Індустріального ощадного банку.

Напередодні британський прем’єр Борис Джонсон заявив, що Володимир Путін хоче зруйнувати Україну. Він вважає, що введення сил РФ на територію «Л/ДНР» дорівнює новому вторгненню: «Путін створює підстави для повномасштабного вторгнення. Як у 2022 році лідер держави може створити такий задум та зруйнувати мирну сусідню державу? Саме це робить Путін».

Джерело: Народна Правда