Що буде далі з мінськими домовленостями: у Раді дали відповідь

Що буде далі з мінськими домовленостями: у Раді дали відповідь
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Голова комітету Верховної Ради із зовнішньої політики та член української делегації у ТКГ Олександр Мережко заявив, що поки що жодної альтернативи ТКГ немає. Треба почекати трохи, щоб зрозуміти, чи мінські домовленості повністю померли чи ні.

Про це він заявив у коментарі РБК-Україна.

За його словами, на початку березня має відбутися чергова зустріч ТКГ.

“Думаю, ми на неї прийдемо – питання в тому, чи прийде інша сторона”, – сказав Мережко.

Москва і раніше не визнавала себе стороною мінських домовленостей і з її точки зору навіть після визнання Л/ДНР нічого не змінилося. Водночас, як зазначив Мережко, є низка практичних питань, пов’язаних із Донбасом, які так чи інакше треба буде вирішувати. Зокрема, про звільнення українців, які незаконно утримуються в ОРДЛО.

“Якась комунікація все одно має бути, і наших людей треба повертати, але зараз немає розуміння, з ким і як розмовляти”, – сказав нардеп.

22 лютого Держдума Російської Федерації одноголосно ратифікувала внесені президентом Володимиром Путіним договори про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу з «ДНР» і «ЛНР». При цьому в Росії заявляють про визнання «ЛНР» та «ДНР» у тих межах, у яких «республіки» проголосили себе у 2014 році. Ватажок “ДНР” Денис Пушилін заявив, що “ДНР” це вся Донецька область. Аналогічну заяву робив і ватажок “ЛНР”.

Президент України Володимир Зеленський назвав умову для воєнного стану в Україні.

Путін після визнання “ЛНР” та “ДНР” підписав указ про введення російських військ на окупований Донбас. Йдеться про нібито «миротворців».

Джерело: Народна Правда