В Україні по всій країні запровадили надзвичайний стан: чи буде комендантська година та які обмеження

В Україні по всій країні запровадили надзвичайний стан: чи буде комендантська година та які обмеження
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

В Україні запроваджують режим надзвичайного стану. Його запроваджують у всіх областях, крім Луганської та Донецької (там уже діє особливий режим).

Про це стало відомо під час брифінгу після засідання РНБО.

“По всій території України, крім Донецької та Луганської областей, буде введено НC. Залежно від території, від того, наскільки вважатимуть за доцільне проведення тих чи інших речей, описаних відповідно до нашого законодавства. Обласні комісії, до яких входитимуть представники всіх органів державної та місцевої влади прийматимуть ті чи інші рішення”, – заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Нагадаємо, напередодні Рада Федерації РФ дала дозвіл президенту Володимиру Путіну використати російські війська за кордоном – на Донбасі.

Режим надзвичайного стану – обмеження

Данілов заявив, що в Україні можуть запровадити низку обмежень: посилена охорона громадського порядку, обмеження руху, огляд транспорту та перевірка документів.

Обмеження будуть вводитись на місцевому рівні, залежно від ситуації з безпекою:

“Залежно від території, від того, наскільки вважатимуть за доцільне проведення тих чи інших речей, описаних відповідно до нашого законодавства. Обласні комісії, до яких входитимуть представники всіх органів державної та місцевої влади, прийматимуть ті чи інші рішення”.

Комендантська година

Данілов заявив, що комендантську годину також вводитимуть залежно від ситуації.

Нагадаємо, закон про надзвичайний стан передбачає особливий режим в’їзду та виїзду, а також обмеження свободи пересування.

Комендатури на місцях можуть вводити комендантську годину із забороною перебувати на вулицях без спеціальних перепусток у встановлений час. Зазвичай, це нічний час. Контролюють виконання цих розпоряджень жителями певного населеного пункту військовий комендант та спеціальні комендантські патрулі (військовослужбовці чи співробітники поліції), озброєні вогнепальною зброєю.

Якщо людина під час комендантської години перебуває на вулиці без дозволу або ґрунтовних причин, то комендантський патруль має право її затримати для перевірки документів та щоб встановити причину порушення комендантської години.

Як діяти в разі надзвичайної ситуації або війни: корисні поради

Президент України Володимир Зеленський 22 лютого записав новий відеозвернення до українців щодо визнання Росією так званих “Л/ДНР”. Він повідомив, що на сьогоднішній день немає потреби у загальній мобілізації, але необхідно оперативно доукомплектувати українську армію та інші військові формування – видано указ про заклик резервістів у особливий період: “Йдеться виключно про громадян, зарахованих до оперативного резерву. Маємо підвищити готовність українського війська до всіх можливих змін у оперативній обстановці”.

Служба безпеки України оприлюднила розмови бойовиків «ЛНР» та «ДНР», які у лютому 2022 року розпочали ескалацію подій на Донбасі.

Джерело: Народна Правда