Суд у Гаазі розпочинає слухання про геноцид за позовом України проти Росії

Суд у Гаазі розпочинає слухання про геноцид за позовом України проти Росії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Міжнародному суді ООН розпочинаються слухання за позовом України проти Росії у справі про звинувачення у геноциді.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України .

За дорученням президента України Володимира Зеленського 7 березня делегація України представляє у Міжнародному суді ООН правову позицію у справі проти Росії відповідно до Конвенції від 1948 року щодо запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Після Другої світової війни міжнародне співтовариство об’єдналося, щоб визнати два фундаментальні принципи: захист суверенних держав від агресії та захист людей від грубих порушень прав людини, зокрема вчинення геноциду.

“Росія маніпулює міжнародним правом і, зокрема, згаданою Конвенцією, яка є фундаментальним міжнародним договором у галузі захисту прав людини та використала її для збройної агресії проти України”, – йдеться у повідомленні міністерства.

Сьогодні делегація України звертається до Міжнародного суду ООН з проханням призначити такі запобіжні заходи у справі з метою припинення кровопролиття:

  • Російська Федерація повинна негайно зупинити військові дії, що почалися 24 лютого 2022 року на території України,
  • Російська Федерація має невідкладно забезпечити, щоб будь-які військові та інші озброєні підрозділи під її контролем чи впливом припинили участь у військових діях.

«Українська дипломатія продовжує боротися проти російських загарбників на всіх фронтах, зокрема, юридичному. Ми відстоюємо не лише свою свободу та незалежність, а й увесь міжнародний правопорядок. Міжнародний суд ООН має стати на бік України і негайно призначити запобіжні заходи: наказати Російській Федерації негайно припинити бойові дії», – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Джерело: Народна Правда