Shell зупиняє покупку російської нафти та газу, а також закриває АЗС

Shell зупиняє покупку російської нафти та газу, а також закриває АЗС
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Нафтовий гігант Shell повністю зупиняє покупку нафти з Росії на спотовому ринку, а також працює над тим, щоб виключити російську нафту з поставок.

Про це повідомила пресс-служба Shell.

У компанії кажуть, що поетапно вилучатимуть російські нафтопродукти, трубопровідний газ та СПГ. Тобто фактично згорне мережа АЗС у країні.

“Це складний виклик. Зміна цієї частини енергетичної системи вимагатиме узгоджених дій з боку урядів, постачальників енергії та споживачів, а перехід на інші види енергопостачання триватиме набагато більше часу”, – пояснює Shell.

“Наше рішення придбати російську сиру нафту для переробки на такі продукти, як бензин та дизельне паливо, – незважаючи на те, що ми думали про безпеку поставок – було неправильним, і ми вибачаємося”, – пише Shell.

Як і раніше компанія планує передати доходи від цієї нафти на користь фонду для допомоги українцям.

Компанія обговорюватиме з урядами низки країн зміну ланцюжка постачання сирої нафти, щоб виключити російську сировину: “Ми намагатимемося зробити це якнайшвидше, але фізичне розташування та доступність альтернатив означають, що це може зайняти тижні і призведе до зниження пропускної спроможності деяких наших НПЗ “.

Shell планує згорнути станції технічного обслуговування та роботи з авіаційними паливно-мастильними матеріалами в Росії. Компанія розглядатиме найбільш безпечний спосіб зробити це, процес почнеться негайно.

Джерело: Народна Правда