ФОП, скасування акцизів та “спрощенка”: як Рада підтримуватиме бізнес

ФОП, скасування акцизів та “спрощенка”: як Рада підтримуватиме бізнес
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Податковий Комітет ВРУ одноголосно затвердив текст нового закону про підтримку бізнесу 7137-д – закон про підтримку бізнесу, який включає податкові послаблення для малого та великого бізнесу, регулює оподаткування пожертв та кредитні канікули.

Про це повідомив перший заступник голови Комітету Ярослав Желєзняк.

За його словами, документ буде прийнятий як комітетська альтернативна до 7137, яка включає норми про зменшення ПДВ та акцизу на паливо.

Головне: з ініціативи уряду, на час воєнного стану великий бізнес зможе скористатися опцією єдиного податку:
– ліміт підвищений з 10 млн. до 10 млрд.;
– Податок 2% від обороту;
– Зняття обмеження за кількістю робітників;
– знято обмеження за видами діяльності (крім підакцизних товарів та грального бізнесу)
– Держава отримує право визначати порядок сплати податку.

Інші норми та новації:

1. Не вважається постачанням (= не оподатковується) передача пального через примусове відчуження чи вилучення майна для потреб держави, передача ЗСУ та іншим, а також надання пального як гуманітарної допомоги. Також таке пальне звільняється від акцизу.
2. Уточнюється, що фактичні перевірки можуть проводитися стосовно забезпечення можливості розраховуватися карткою.
3. Зупиняється перебіг всіх строків, контроль за дотриманням яких покладається на ДПС на час воєнного стану.
4. Шкода, заподіяна контролюючими органами внаслідок форс-мажорних обставин в період воєнного стану, не буде відшкодовуватися.
5. Пеня не нараховуватиметься за порушення, які виникли внаслідок форс-мажорів під час воєнного стану.
6. Благодійна допомога, надана учасникам бойових дій та особам, які проживають на території бойових дій, не оподатковується ПДФО. Також не оподатковується ПДФО вся нецільова благодійна допомога, яка надається особам, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ.
7. Пеня за несвоєчасне бюджетне відшкодування ПДВ не буде нараховуватися, якщо несвоєчасність відшкодування відбулося внаслідок форс-мажорних обставин.
8. Надано право на податкову знижку у розмірі 16% (замість 4% зараз) на пожертвування неприбутковим організаціям.
9. Уточнюється, що звільнення від оподаткування ПДВ за ввезення в Україну і постачання в Україні ЗІЗ також надається, якщо ця продукція надається для потреб добровольчих формувань територіальних громад.
10. Уточнюється, що не сплачується ПДВ за товари, що були знищені під час війни, а також передані на потреби оборони.
11. Дозволяється включати до податкового кредиту з ПДВ суми, по яких ще не зареєстровані податкові накладні, але наявні необхідні первинні документи. Такі накладні повинні бути зареєстровані протягом 6 міс з моменту припинення воєнного стану.
12. Встановлення 0 ставки акцизу та 7% ПДВ на пальне.
13. Не вважається порушенням вимог щодо діяльності неприбуткових організацій передача коштів на ЗСУ та ін, а також для закладів охорони здоров’я, незалежно від виду благодійної діяльності зазначеної в статутних документах.
14. Відновлюються всі фактичні перевірки. Навіть ті, які зараз були заборонені на час карантину.
15. Відновлюються камеральні перевірки по деклараціях, по яких подано заяву на повернення бюджетного відшкодування ПДВ.
16. Встановлюється, що обмеження щодо віднесення до витрат наданої благодійної допомоги у розмірі не вище 4% від розміру прибутку не застосовуються до благодійної допомоги, наданої закладам охорони здоров’я та на спец рахунок НБУ на підтримку збройних сил.
17. З березня 2022 до кінця року звільняються від плати за землю платники, чия земля розташована на територіях, на яких ведуться бойові дії. Перелік територій визначається КМУ.
18.За 2022 та 2023 рік не сплачується МПЗ за землі, на яких ведуться бойові дії.
19. У 2022 році не сплачується екологічний податок на територіях на яких ведуться бойові дії
20. На час воєнного стану для банків, інших фінансових установ та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених для надсилання повідомлення про відкриття або закриття рахунку та повідомлень про взяття рахунку на облік або відмову у взятті контролюючим органом рахунку на облік.
21. У разі неотримання фінансовою установою повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття повідомлення про відкриття рахунку, по таким рахункам можуть здійснюватися видаткові операції без отримання підтвердження.

Вимушені переселенці можуть отримати допомогу та тимчасовий притулок у центрах з надання адміністративних послуг (ЦНАУ), що працюють у 14 областях України. Дізнатися, де працює Центр турботи, можна за допомогою чат-бота в Telegram @turbotnyk_bot.

Джерело: Народна Правда