Зустріч Зеленського та Путіна відбудеться після знаходження формули передачі окупованого Донбасу Україні, – Подоляк

Зустріч Зеленського та Путіна відбудеться після знаходження формули передачі окупованого Донбасу Україні, – Подоляк
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Робота над організацією зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна відбудеться після знаходження формули передачі окупованого Донбасу Україні.

Про це радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк сказав в інтерв’ю польським ЗМІ, текст якого має в своєму розпорядженні УНІАН.

“Щодо окупованих територій, позиція України залишається незмінною: кордони країни змінити неможливо. Проте я вважаю, що ми маємо бути тверезими у своїх судженнях. Де-юре Крим, Донецьк та Луганськ залишаються частиною України, але ми де-факто не контролюємо їх, там працює російська адміністрація. Одним із ключових залишається питання, як керувати цими територіями. Проблема в тому, що Російська Федерація увійшла до нас із війною, а не завела розмову”, – наголосив Подоляк.

При цьому у нього запитали, чи розглядається можливість повернення Донецька та Луганська під контроль України.

“Продовжуються переговори. Ми шукаємо юридичну формулу. Коли її буде знайдено, президенти України та Росії продовжать переговори на спеціальній зустрічі”, – наголосив Подоляк.

Також у нього запитали, де і коли може відбутися зустріч Зеленського із Путіним.

“Щойно ми закінчимо роботу над умовою, приступимо до організації зустрічі. Це буде тема наступних тижнів. Але локація для нас не має значення. Можливі всі, окрім Росії”, – заявив Подоляк.

Ще в нього запитали, як він уявляє таку зустріч.

“На цьому етапі ми не розглядаємо таких деталей. Після закінчення роботи над фундаментом угоди думатимемо, якою буде відповідна модель поведінки під час зустрічі президентів. Потиск руки – це наша найменша проблема”, – наголосив Подоляк.

Крім того, у нього запитали, чи утримає підпис на угоді в майбутньому Путіна від агресії.

“Звичайно, ні. Росія була і буде агресором. Експансія – їхня єдина ідеологія, і, звичайно, вони не збираються від неї відмовлятися. Ми впевнені, що Путін продовжить свою великодержавну політику. Ми могли б зупинити Росію, але ніхто не хоче допомагати Україні у цій війні. Все частіше на Заході зустрічаються розмови на кшталт: “Не все таке чорно-біле. Може, нам все ж таки зняти якісь санкції”.

А тим часом Росія послідовно бомбардує наші міста. Чернігів, Харків, Суми та багато інших міст просто перестали існувати. Скільки має померти українців? Якщо комусь не подобається, будь ласка, станьте поряд із нами та воюйте – запрошуємо армію Польщі, Франції та США. Або закрийте небо над Україною. Тоді ми не вестимемо переговори з Путіним, тільки воюватимемо”, – підкреслив Подоляк.

Найближчим часом Сирія відправить до Росії та Білорусі озброєння, військову техніку та інші ресурси для забезпечення російських окупаційних військ. Президент Сирії Башар аль-Асад також пообіцяв надати Росії для війни в Україні 40 тисяч бойовиків.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія та Україна поки не наблизилися до підписання будь-яких домовленостей. Він також дав зрозуміти, що Росія не має наміру виконувати вказівки ООН.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія “очищається” від зрадників на фоні війни в Україні.

Джерело: Народна Правда