Рада ввела кримінальну відповідальність за зйомку ЗСУ та військової допомоги

Рада ввела кримінальну відповідальність за зйомку ЗСУ та військової допомоги
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Верховна Рада ухвалила законопроект про кримінальну відповідальність за незаконну фото- та відеозйомку переміщення ЗСУ та міжнародної військової допомоги під час воєнного стану.

Як повідомляє , законопроект доповнює Кримінальний кодекс України новою статтею 114-2. “Несанкціоноване поширення інформації про спрямування, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України або інших військових формувань України, вчинене в умовах військового чи надзвичайного стану”.

Так, за поширення інформації про спрямування, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу Генштабу на її розповсюдження, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від трьох до п’яти років.

За поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України або інших військових формувань України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу Генштабу на її розповсюдження – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

За ці дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або за корисливими мотивами, або з метою надання такої інформації державі, яка здійснює збройну агресію проти України або незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки – позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років. 

У Харкові росіяни зі зброї дальньої дії обстріляли пункт Нової пошти, де українці отримували гуманітарну допомогу, 6 убитих на 15 поранених.

Останні два тижні понад 20 підприємств військово-промислового комплексу Російської Федерації були змушені повністю або частково призупинити свою діяльність.

Як повідомлялося раніше, командири двох пошкоджених десантних кораблів у Бердянську виявилися зрадниками України – Володимир Храмченко та Юрій Павлов.

Вранці 24 березня були пошкоджені наступні кораблі окупантів:
– Пожежа на великому десантному кораблі «Саратов»
— пішли БДК «Куніков» та «Новочеркаськ», які також отримали пошкодження та втрати серед екіпажів (11 поранених, 3 загиблих).

Російські окупанти вивозять тисячі жителів Маріуполя до Росії. Наразі йдеться про мешканців Лівобережного району. Загалом під незаконну депортацію потрапило близько 15 тисяч маріупольців.

Президент Володимир Зеленський звернувся до НАТО з проханням більше ніколи не казати, що Збройні сили України не відповідають стандартам Альянсу.

 

Джерело: Народна Правда