Ердоган: Україна та РФ близькі до консенсусу по 4 із 6 пунктів переговорів

Ердоган: Україна та РФ близькі до консенсусу по 4 із 6 пунктів переговорів
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україна та Росія просунулися у переговорному процесі. За його словами, сторони близькі до консенсусу щодо чотирьох із шести пунктів.

Про це повідомляє видання Anadolu Agency.

За його словами, на переговорах делегації досягли успіхів щодо членства в НАТО та статусу російської мови. Також є прогрес у темі демілітаризації України та гарантій безпеки.

“Думаю, за чотирма пунктами в переговорах є консенсус. Перший пункт стосується вступу України до НАТО. Спочатку Україна наполягала на членстві в Альянсі, але згодом Зеленський почав заявляти про можливість відмови. Інший пункт стосується прийняття російської мови в Україні як офіційної. Зеленський погодився і з цим. Російською мовою і так говорять практично на території всієї України. У цьому плані проблем немає”, – заявив Ердоган.

За словами турецького лідера, ще одна важлива тема, яку обговорюють сторони конфлікту, стосується демілітаризації України.

«Звичайно, Україна – це держава, тому про прийняття роззброєння від А до Я не йдеться. Але й із цього питання незрозумілих аспектів немає. Тобто українська сторона заявила, що може піти на певні поступки і з цього питання. Четвертий пункт переговорів стосується колективної безпеки. Україна продемонструвала позитивний підхід і щодо цього», – продовжив Ердоган.

Проте, консенсусу, за словами президента, все ще немає щодо Криму та Донбасу.

У результаті Зеленський запропонував провести референдум щодо Донбасу, сказав Ердоган, зазначивши у зв’язку з цим мудрість і лідерські якості глави української держави.

Щодо Криму, Туреччина від початку відкрито і чітко виступила проти окупації півострова, зазначив Ердоган.

Генеральний штаб ЗСУ повідомляє , що Росія нарощує корабельний склад флоту в акваторії Азовського моря.

Раніше в Генштабі повідомили, що російським військам частково вдалося пробити сухопутний коридор від окупованого Криму до Донбасу, але за місяць війни вони не змогли досягти основних цілей воєнної кампанії.

У США стверджують, що до 60% високоточних російських ракет, які летять в Україну, відмовляють і не влучають у ціль.

Російські окупанти продовжують атакувати Ізюм. Нові супутникові знімки від Maxar Technologies показують масштабні руйнування міста.

Російські окупаційні сили обстріляли військову частину поблизу Дніпра. Армія РФ завдала ракетного удару.

Джерело: Народна Правда