“Не дозволимо постачання зброї через нашу територію”: в Угорщині різко відповіли Зеленському

”Не дозволимо постачання зброї через нашу територію”: в Угорщині різко відповіли Зеленському
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто знову заявив, що Будапешт не змінить свого рішення щодо постачання зброї Україні та санкцій проти російських енергоносіїв.

Відповідну заяву він зробив у Facebook.

Нагадаємо, на саміті ЄС Зеленський закликав дозволити постачання зброї через Угорщину, а також призупинити закупівлю природного газу та нафти до Росії.

Сійярто у відповідь на це заявив, що для Зеленського важливий український народ, а для нього – угорський.

“Ми зробимо все, що в наших силах, щоб Угорщина не була втягнута у війну, тому ми не дозволимо постачання зброї через нашу територію. Ці вантажі були б військовою метою, що підлягає знищенню, і ми не хочемо ризикувати життям та безпекою угорського народу”.

Він також наголосив, що не хоче, щоб угорський народ платив за війну в Україні:

“Припинення постачання природного газу та нафти з Росії унеможливить постачання в Угорщину енергоносіїв і водночас призведе до різкого зростання витрат. Тому ми й надалі не підтримуємо розширення санкцій на енергопостачання”.

 

Міністер України з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що Угорщина має неоднозначну позицію у війні Росії проти українців. Зокрема, це викликає неприємне здивування: “Що це? Хочеться дешевого російського газу? Чи може нашого Закарпаття? А народ Угорщини дійсно хоче роль тих, хто намагається вдарити нас ножем у спину у важкий час? Заради чого? Заради подачок від росіян?”.

Джерело: Народна Правда