Договір про міжнародні гарантії безпеки: 15 років переговорів щодо Криму та незрозуміло, що з ОРДЛО

Договір про міжнародні гарантії безпеки: 15 років переговорів щодо Криму та незрозуміло, що з ОРДЛО
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Україна пропонує підписати договір про міжнародні гарантії безпеки для неї. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів, як імплементуватимуть цей договір.

Як передає кореспондент УНІАН , про це він повідомив на брифінгу за результатами першого раунду переговорів із РФ у Стамбулі.

“Імплементація цього договору відбуватиметься за наступною процедурою: Спочатку це буде референдум, на якому всі громадяни України висловлять свою позицію щодо цього договору і до того, як він має працювати. Після цього йтиметься ратифікація в парламентах країн-гарантів та парламенті України. Це ключове. Тобто ми маємо отримати підтримку суспільства, щоб договір справді будувався для нас”, – зазначив він.

За словами Подоляка, питання Криму є окремим пунктом договору, в якому українська сторона пропонує зафіксувати позицію України та Росії протягом 15 років проводити двосторонні переговори щодо статусу Криму та Севастополя.

Окремим пунктом українська сторона пропонує російській таке: Україна та Росія не будуть протягом цього часу, доки йдуть переговори, використовуватимуть військові чи збройні сили, щоб вирішити питання Криму.

“Щодо території ОРДЛО, то ці питання винесені в окремий пункт, який обговорюватиметься в рамках переговорів між президентами України та РФ. Тобто всі спірні питання вже більш-менш проговорені наші пропозиції зроблено”, – сказав Подоляк.

У той же час голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія зазначив, що референдум може відбуватися лише в умовах мирного часу.

Крім того, за його словами, російська сторона заявила, що визнає Віденську конвенцію, одна із статей якої передбачає, що якщо міжнародний договір укладено під тиском, то він не має сили.

“Тобто щоб він дійсно працював, має бути повний мир на території України… Якщо всі сторони приймуть таку позицію, то це означатиме припинення війни, відведення військ, люди, які поїхали, повинні повернутися з-за кордону і потім вже запускатимуться механізми… нам треба буде провести”, – уточнив Арахамія.

Народна Правда потребує Вашої допомоги! Допоможіть нам добровільним внеском

У боях під Харковом ЗСУ ліквідували командира 200-ї окремої мотострілецької бригади (військова частина 08275, Печенга) полковника Дениса Курило.

29 березня російсько-окупаційні війська завдали кількох ракетних ударів по Дніпропетровській області.

В Україні запустили соціальну ініціативу «Прихисток» – проект із розміщення українців, які через війну стали внутрішньо переміщеними особами.

Вранці 29 березня у Миколаєві окупанти розбомбили будівлю обласної державної адміністрації. Більшість людей дивом урятувалися. За словами голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма, врятувалися від 50 до 100 людей.

Джерело: Народна Правда