Стартував проект “Прихисток”: як отримати грошову компенсацію від держави

Стартував проект “Прихисток”: як отримати грошову компенсацію від держави
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні запустили соціальну ініціативу “Прихисток” – проект із розміщення українців, які через війну стали внутрішньо переміщеними особами.

Зазначимо, сотні тисяч українців змушені залишити свій будинок, рятуючись від російських бомб та ракет. Проект має на меті заохотити українців поділитися своїм житлом та затишком та дати притулок усім внутрішньо переміщеним співгромадянам, які постраждали від дій путінського режиму в Україні.

Власники житла, які допоможуть безкоштовно українцям із проживанням, зможуть отримати компенсацію від держави у розмірі близько 450 грн на місяць за кожного прийнятого незалежно від віку для компенсації витрат на комунальні послуги.

Щоб запропонувати своє житло до проживання внутрішньо переміщеним особам та отримати компенсацію необхідно:

  • подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через сайт prykhystok.gov.ua про готовність прийняти у себе переселенців;
  • при поселенні переселенців подати відповідну заяву до ЗМС;
  • до 5-го числа кожного місяця інформувати ЗМС про кількість днів та кількість переселенців, які у них проживали;
  • отримати компенсацію.

Вранці 29 березня у Миколаєві окупанти розбомбили будівлю обласної державної адміністрації. Більшість людей дивом урятувалися. За словами голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма, врятувалися від 50 до 100 осіб.

 

Джерело: Народна Правда