Загальні збитки економіці сягають трильйона доларів, – Шмигаль

Загальні збитки економіці сягають трильйона доларів, – Шмигаль
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Скорочення української економіки за підсумками місяця повномасштабної війни оцінюється в 35% і вище, а загальні збитки з урахуванням майбутніх періодів сягають трильйона доларів.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“Ми бачимо, що зараз, коли відбуваються військові дії плюс не пройшов перший шок з початку війни, за нашими оцінками, це коливання 35% і трохи вищі”, – розповів він. Шмигаль зазначив, що бойові дії ведуться у 10 областях, де розташовані підприємства, що становили близько 50% ВВП країни.

Шмигаль наголосив, що подальший розвиток української економіки залежатиме від того, наскільки швидко відновить роботу бізнес і що відбуватиметься в експортних галузях, де йде переорієнтація на морські поставки на залізничні через Східну Європу.

При цьому втрати України від повномасштабної військової агресії Росії з урахуванням як вже завданих інфраструктурі та економіці руйнувань, так і майбутніх втрат у наступні роки перевищують 1 трлн доларів.

Він пояснив, що ця сума складається із трьох частин: зруйнована інфраструктура, падіння ВВП та втрати, отримані внаслідок зменшення ВВП у перспективі (підприємства, які мають приносити державі доходи, зруйновані).

Народна Правда потребує Вашої допомоги! Допоможіть нам добровільним внеском

У боях під Харковом ЗСУ ліквідували командира 200-ї окремої мотострілецької бригади (військова частина 08275, Печенга) полковника Дениса Курило.

29 березня російсько-окупаційні війська завдали кількох ракетних ударів по Дніпропетровській області.

В Україні запустили соціальну ініціативу «Прихисток» – проект із розміщення українців, які через війну стали внутрішньо переміщеними особами.

Вранці 29 березня у Миколаєві окупанти розбомбили будівлю обласної державної адміністрації. Більшість людей дивом урятувалися. За словами голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма, врятувалися від 50 до 100 людей.

 

Джерело: Народна Правда