Британія не готова надати Україні гарантії безпеки як для країн НАТО

Британія не готова надати Україні гарантії безпеки як для країн НАТО
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Британія розгляне запит України щодо можливості стати гарантом її безпеки. При цьому у Лондоні виключають повторення зобов’язань, які мають члени НАТО в рамках Альянсу.

Про це сказав заступник прем’єр-міністра Великобританії Домінік Рааб, повідомляє “Європейська правда” із посиланням на The Guardian.

“Ми дуже уважно розглянемо все, що, за словами президента Зеленського, йому потрібне. Але я думаю, що ми не збираємося односторонньо повторювати зобов’язання НАТО для членів НАТО”, – сказав Рааб.

За його словами, рішення Британії про готовність стати гарантом безпеки України “залежатиме від того, що саме задіяно”. Але він виключив, що домовленість про гарантії може містити можливість прямої участі британських військ у війні з РФ.

“Ми дуже ясно дали зрозуміти, що не маємо наміру втягувати Росію в пряму військову конфронтацію. Україна не є членом НАТО”, – сказав він.

Народна Правда потребує Вашої допомоги! Допоможіть нам добровільним внеском

Член парламенту Великобританії, екс-міністр фінансів і кадрової політики Північної Ірландії Семмі Вілсон заявив , що теракти, що проводяться в Україні, зокрема акти тероризму проти цивільного населення, здійснюються російськими державними органами, що є підставою для визнання Росії державою-терористом.

Генеральний штаб ЗСУ напередодні повідомив, що російські окупанти продовжують повномасштабну збройну агресію проти України. При цьому противник зазнає значних втрат і, ймовірно, тимчасово відмовився від захоплення Києва. Водночас триває зосередження зусиль на проведенні наступальної операції на сході.

У Миколаєві тривають пошуково-рятувальні роботи на місці будівлі обласної державної адміністрації, яка 29 березня зазнала ракетного удару. З-під завалів уже дістали 12 тіл загиблих. Також постраждали 33 особи (з них підрозділами ДСНС врятовано 18 осіб, їх передали бригадам швидкої медичної допомоги).

Джерело: Народна Правда