Зеленський просить Норвегію надати Україні протикорабельне озброєння та системи ППО

Зеленський просить Норвегію надати Україні протикорабельне озброєння та системи ППО
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент Володимир Зеленський просить Норвегію надати Україні протикорабельне озброєння, ракети “Гарпун” та системи протиповітряної оборони.

Про це глава держави сказав у зверненні до парламенту Норвегії.

Для мене честь виступити перед норвезьким народом і його політиками. Вірю, Норвегія розуміє, що майбутнє Європи, усього континенту від півночі до півдня, від заходу до сходу вирішується саме зараз. На українській землі, в українському повітрі, на українському морі. І щоб норвезьким солдатам не довелося захищати держави східного флангу НАТО, щоб російські міни не дрейфували до норвезьких портів і фйордів, щоб норвежцям не довелося звикати до звуку повітряної тривоги та щоб російські танки не накопичувались на їхньому кордоні, маємо разом зупиняти агресію Росії”, – заявив Зеленський.

“Війна триває. Росія перекидає нові сили на нашу землю, щоб продовжити знищувати нас, знищувати українців. Ми маємо зробити більше, щоб зупинити війну. Перше і головне – це зброя. Свобода має бути озброєною не гіршою за тиранію. Я буду дуже конкретним у ваших стінах. Повірте, ми втрачаємо конкретних людей, конкретні міста, вони руйнуються. Тому я хочу назвати чітко, що нам потрібне, зокрема, протикорабельне озброєння, ракети “Гарпун”, а також системи протиповітряної оборони NASAMS. Крім того, ми потребуємо засобів для ураження бронетехніки, артилерійських систем”, – наголосив Зеленський.

“Вся зброя, якою ви можете допомогти нам, буде використана лише для захисту нашої свободи, вашої свободи. Тільки для захисту тієї свободи та безпеки, якими ви користуєтеся разом з іншими європейцями”, – додав він.

Народна Правда потребує Вашої допомоги! Допоможіть нам добровільним внеском

Член парламенту Великобританії, екс-міністр фінансів і кадрової політики Північної Ірландії Семмі Вілсон заявив , що теракти, що проводяться в Україні, зокрема акти тероризму проти цивільного населення, здійснюються російськими державними органами, що є підставою для визнання Росії державою-терористом.

Британія розгляне запит України щодо можливості стати гарантом її безпеки. При цьому у Лондоні виключають повторення зобов’язань, які мають члени НАТО в рамках Альянсу.

Генеральний штаб ЗСУ напередодні повідомив , що російські окупанти продовжують повномасштабну збройну агресію проти України. При цьому противник зазнає значних втрат і, ймовірно, тимчасово відмовився від захоплення Києва. Водночас триває зосередження зусиль на проведенні наступальної операції на сході.

Джерело: Народна Правда